אקטיביזם ושינוי חברתי

ספר חדש מאת ד"ר ישי מנוחין מתמקד בהתפתחות השיח הפוליטי במרחב הציבורי, במהפכת ההתארגנויות הלא ממשלתיות, ברעיון "החברה האזרחית" ובתפקידי ארגונים לשינוי חברתי

29 ביוני 2010

בימים אלה החלה המכירה של הספר: "אקטיביזם ושינוי חברתי", שכתב הד"ר ישי מנוחין. עם פרסום הספר מסר ד"ר מנוחין: "השינויים החברתיים שחוללו ההמונים והתנועה שעמדו מאחוריהם, ההימנעות של רבים מנטילת חלק ב'פוליטיקה ממוסדת', המאבק הכלל-עולמי נגד הגלובליזציה של ההון ונגד מלחמות – כל אלה הפכו את המונחים 'חברה אזרחית' ו'אקטיביזם' למונחי מפתח בשיח הפוליטי ובדיון הפילוסופי. חיבור זה מתמקד בהבהרה של מונחים אלה ובהתפתחות השיח הפוליטי במרחב הציבורי בחברות הדמוקרטיות. בין השאר, החיבור עוסק במהפכת ההתארגנויות הלא-ממשלתיות כאחד השינויים המרכזיים שחלו במחצית השנייה של המאה העשרים בחברות הדמוקרטיות; בוחן את רעיון 'החברה האזרחית', המקיף את כלל הפעילות של ארגונים ופרטים במרחב הציבורי; ודן בארגונים לשינוי חברתי ובתפקידם כמקדמי אקטיביזם, התנדבות ושיתוף הציבור בקבלת ההחלטות החברתיות. הדיון המושגי בסוגיות תיאורטיות אלה מלווה בעדויות ובמחקרים המבהירים את הסוגיות ומדגימים מהם 'אקטיביזם', 'חברה אזרחית' בכלל ו'חברה אזרחית ישראלית' בפרט".

ד"ר מנוחין הוא חתן "פרס אוסקר רומרו למחויבות לאמת וחירות" לשנת 2003 ופעיל למען זכויות אדם מאז שנת 1981 והיה אחד מראשוני הסרבנים של מלחמת לבנון הראשונה. כיום הוא מכהן כמנכ"ל "הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל" ופעיל בתנועת "יש גבול". הוא מלמד במחלקות לעבודה סוציאלית ולפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן-גוריון וכמו כן הוא העורך האקדמי של הוצאת ספרי נובמבר. בין הספרים שערך: כיבוש וסירוב (2006), האם הסובלנות תנצח: חינוך מוסרי בעולם מגוון (עם פרופ' ירמיהו יובל) (2005), מי מפחד מחופש (מידע)? (1999), על דמוקרטיה וציות (1990), גבול הציות (עם דינה מנוחין) (1985). ד"ר מנוחין היה מועמד ברשימת חד"ש בבחירות לכנסת שנערכו בשנת 2006.

מחירו של הספר הוא 70 שקל. ניתן לרכוש את הספר בהוצאת נובמבר בע"מ, ת.ד. 4620, ירושלים 91046.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות