ארבעה פעילים נעצרו בהפגנה נגד התעמרות המשטרה בתושבי עיסאוויה

1 בדצמבר 2019

ארבעה פעילי שלום עוכבו אמש (מוצ"ש) לחקירה בהפגנה נגד המבצע המשטרתי בעיסאוויה, תחת ביתו של ראש העיר ירושלים משה ליאון בשכונת רחביה. בהפגנה השתתפו כמאה בני אדם, שעברו בהמשך להפגין בכיכר פריז, לא הרחק מבית ראש הממשלה, ואז, במחאה על מעצר חבריהם, במגרש הרוסים. מפגין נוסף זומן לחקירה במשטרה.

המפגינים, אנשי ארגון "פרי ג'רוזלם", ביניהם פעילי חד"ש ומק"י, מוחים זה השבוע השלישי נגד התעמרות המשטרה בתושבי עיסאוויה במזרח העיר שתחת כיבוש בחצי השנה האחרונה. במסגרת המבצע המשטרתי נעצרו מאות מתושבי הכפר, בהם קטינים רבים. במהלך ההפגנה החרימה המשטרה מספר מגפונים מה שגרר עימותים. כמו כן, מפגינים ניסו לחסום את הניידת עם העצורים.

מ"פרי ג'רוזלם" נמסר: "אנחנו עומדות על זכותנו להפגין מול ראש העיר שלנו, נבחר ציבור שאמור לשרת את תושבי עירו ומועל בתפקידו כשהוא מפקיר אותם לשריף המשתולל שלו, דורון ידיד – מפקד מחוז ירושלים. נראה שגם ברחביה המשטרה יודעת להתנהל בברוטליות משוללת בסיס כשזה מגיע לזכויותיהם של אנשי עיסאוויה, הסובלים כבר חודשים רבים מנחת זרועה".

עוד על התעמרות המשטרה בתושבי עיסאוויה בגיליון 41 של "זו הדרך" (עמוד 5): http://maki.org.il/he/wp-content/uploads/2019/10/G40_2019.pdf

שינוי גודל גופנים
ניגודיות