בשישי בתל אביב: יריד התנגדות לכיבוש

1 במרץ 2017

הציבור מוזמן לאירוע ציבורי לדיון בשאלה "איך נאבקים בכיבוש" שיתקיים ביום שישי הקרוב, 3 במארס, בתל-אביב. באירוע ישתתפו קבוצות, תנועות ארגונים ומפלגות, אמנים ומשוררים, שיפתחו דיון, יספקו אינפורמציה, יציעו שאלות ויציעו תשובות.

kibush

לקראת האירוע פורסם "השנה אנחנו מציינים 50 שנות כיבוש, במהלכן מבקשת מדינת ישראל להתקיים כמדינה דמוקרטית, אך בה בעת ממשיכה להחיל שלטון צבאי על מיליוני פלסטינים. אנחנו הדור השני בישראל שנולד וגדל בתוך מציאות שבה מפעל ההתנחלויות הוא הפרויקט הגדול ביותר של ממשלות ישראל, ושמשימתו העיקרית של צה"ל היא הכיבוש. שנים אומרים לנו שככה עושים ביטחון ושלעד נחיה על חרב. שנים שמספרים לנו שכל סבב לחימה ברצועת עזה הוא גזירת גורל. במקום לשאוף לסיום הסכסוך ולצעוד אל דרך של שלום, בחרו ממשלות ישראל להעמיק את הכיבוש, להרחיב את הבנייה בשטחים, ובשנים האחרונות אף להסית ולפלג בין חלקיה השונים של החברה הישראלית".

ועוד: "לאורך השנים קבוצות אזרחיות וארגונים רבים שמו להם למטרה להיאבק במדיניות ממשלות ישראל בשטחים. ארגוני החברה האזרחית, ארגוני זכויות אדם וקבוצות פוליטיות פועלים יום יום במאבק על חופש הביטוי המצטמצם, למציאת פתרון מדיני עם הפלסטינים ולסיום הכיבוש והשלטון הצבאי בשטחים. השנה החלטנו, הקבוצות והארגונים השונים, לאחד כוחות, לעמוד יחד אל מול ממשלת ישראל ולהגיד – די! די למדיניות הכיבוש, די להסתה, די לגזענות ודי להשתקה של הממשלה. 50 שנה הן זמן ארוך מדי, ובמדינת ישראל יש רוב שדורש פתרון והסכם שיבטיח את ביטחונם של כל יושבי הארץ".

האירוע יתקיים בשעה 11:00 בשדרות רוטשילד 1 בתל אביב יריד ארגונים ויוזמות למאבק בכיבוש. בין הארגונים והתנועות שייקחו חלק ביריד: חד"ש-מק"י, מרצ, עומדים ביחד, שלום עכשיו, מחסום-וואצ', שוברים שתיקה, גוש שלום, פורום המשפחות השכולות ועוד.

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/377195662663422