המסר של ביבי לראשי המדינות המתכנסים לציון יום השואה: הכהניסטים יפרשו בתמורה לתפקיד שר

20 בינואר 2020

אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו כשל בניסיון לשלב את הכהניסט איתמר בן גביר ברשימת ימינה – אמש (ראשון) פורסם במהדורת החדשות של ערוץ 12 על ניסיון נוסף של הקואליציה הימנית להביא לפרישת עצמה יהודית הגזענית מהבחירות בניסיון למנוע אובדן של קולות לגוש ימין-חרדי. 

אמש פורסם על גישושים מהמפלגות החרדיות לכיוונו של איתמר בן גביר, שנותר מחוץ לרשימת ימינה. הן הציעו לבן גביר לפרוש ולהעביר אליהן את תמיכתו – והן בתמורה ידרשו עבורו משרת שר בממשלה הבאה. "ברור שמהלך כזה לא יכול לצאת לדרך בלי ברכתו של ראש הממשלה נתניהו – ומי שנמצא בסוד העניינים הוא מקורבו ושליחו הנאמן, יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר. בשיחות סגורות הוא נותן אור ירוק בוהק למהלך הזה – ואף מקדם את היוזמה. נתניהו כבר ניסה בעבר לבקש מש"ס לשלב את בן גביר לפני סגירת הרשימות, אבל דרעי סירב", נמסר.

בעקבות פרסום דבר המגעים עם בן גביר, מסר ח"כ עופר כסיף (חד"ש – הרשימה המשותפת): "אין בי שמץ של נוסטלגיה לליכודניקים של פעם, אבל אפילו הם ידעו להחרים את איש תורת הגזע – כהנא. הם פשוט זכרו את שואת היהודים וידעו לאן תורה כזו מובילה. היום נתניהו מציע משרת שר לאדם שהוא קופי של כהנא ומעריץ של הרוצח גולדשטיין".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות