העברנו בקריאה ראשונה: איסור לאפלייה בבתי הספר על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית

4 באוגוסט 2013

ביום רביעי, ה-31 באוגוסט, אישרה הכנסת בקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ דב חנין לאיסור אפליה על בסיס נטייה מינית, זהות ומגדר בבתי הספר. ההצעה שעברה ברוב של 44 תומכים מול מתנגדת אחת, מבקשת למנוע פגיעה חברתית, מילולית ופיזית בבני ובנות נוער המשתייכים לקהילות הגאות.

"זהו חוק מהפכני בהגנה מפני אפליה מטעמי נטייה מינית ולראשונה גם מטעמי זהות מגדרית", אמר ח"כ חנין. "נערים ונערות רבים מדי סובלים מאפליות ומפגיעות כאלה במערכת החינוך כיום, והגיע הזמן למסר ברור ותקיף של המחוקק בעניין. זאת גם הצעת החוק הראשונה שמגינה על קהילת הלהט"ב שמקודמת בכנסת הנוכחית, ואני מקווה שתושלם במהירות ובעקבותיה תבואנה הצעות רבות נוספות".

"באישור הצעת החוק אנחנו צועדים צעד חשוב בדרך למיגור ההומופוביה", הוסיף ח"כ חנין. "מערכת החינוך היא המקום בו הדורות העתידיים סופגים את הערכים, החינוך ובה הם מתעצבים להמשך דרכם. לא נוכל להסכים עם המצב הנתון כיום בו מחצית מבני הנוער המשתייכים לקהילת הלהט"ב סובלים מאלימות מילולית ולאפלייה מצד תלמידים אחרים ולפעמים גם מורים. את התופעה הזו אנחנו חייבים למגר והיום התחלנו בתהליך החשוב הזה. לכל תלמיד ותלמידה בישראל מגיע להיות תלמידים שווים".

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "מנתונים מצטברים עולה כי עדיין קיימות במוסדות החינוך בישראל תופעות של אפליה כלפי בני נוער על רקע נטייתם המינית ופגיעה בהם. הצעת החוק נועדה להתמודד עם תופעה זו. איסור ההפליה על רקע נטייה מינית נכנס בעבר לספר החוקים בהיבטים ובנושאים שונים, וישנו צורך אמיתי לעגן אותו בכל הנוגע למערכת החינוך".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by