ועדת המעקב לחינוך הערבי לשר סער: קח אחריות על הנעשה בעין מאהל

6 באוקטובר 2010

ועדת המעקב לחינוך הערבי שלחה מכתב אל שר החינוך גדעון סער ודרשה כי ייקח אחריות על הנעשה בבית הספר המקיף בעין מאהל שליד נצרת. כך פורסם ביום רביעי, ה-6 באוקטובר, בעיתון "אל אתיחאד".

במכתב, החתום על ידי עאטף מועדי, נכתב: "אנו קוראים לך לשאת באחריות מלאה על הנעשה בבוקרו של יום ב' האחרון, 4 באוקטובר, בבי"ס מקיף בעין מאהל, ומוחים בתוקף על התנהגות כוחות משטרה ויחידות יס"מ, אשר פרצו לבית הספר ופתחו בעימות בעיקר עם התלמידים וגם עם המורים, המחנכים וועד ההורים, לפתרון בעיה הקשורה במערכת החינוך והתרבות, תוך הפעלת כח ושימוש ברימוני הלם, רימוני גז מדמיע ואלות, דבר שגרם לפציעתם של עשרות תלמידים, שחלקם עדיין מטופלים בבתי חולים בעיר נצרת, ושגרם לבהלה וטראומה בקרב מאות תלמידים, אשר עברו חוויה מאוד שלילית ופוגעת".

במכתב הודגשה "הקלות הבלתי נסבלת לשימוש המשטרה וכוחותיה בכח במוסד חינוכי ותרבותי, ולא חשוב מה הן הסיבות והנסיבות, בעיקר כנגד תלמידים ובהסכמת משרד החינוך, מעוררת סלידה רבה. מה עוד, דעתנו נחרצת, שהתנהגות עוינת וכוחנית של המשטרה לא הייתה מתרחשת, בנסיבות כלשהן, בבית ספר או מוסד חינוכי יהודי וכנגד תלמידים יהודים וכולנו היינו מזדעזעים מכך".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות