"זה הזמן שהציבור הישראלי צריך להשמיע בו קול ברור וחזק: לא למלחמה"

דב חנין על ענני ה"מבצע" המתקרב בעזה: המלחמה תביא המון סבל, גם לתושבי הדרום, גם לתושבי עזה… אבל בוודאי לא יותר ביטחון. בוודאי לא יותר שלום. אנחנו צריכים את הדבר הזה לעצור.

23 בדצמבר 2008

.

חבר הכנסת דב חנין מחד"ש יוצא במסר לציבור הישראלי, על רקע סיום הרגיעה בין ישראל לחמאס בעזה, ועל רקע הדיווחים המתרבים כי הצמרת המדינית של ישראל החליטה על יציאה למבצע צבאי בעזה:

"מלחמה כוללת בעזה היא דבר חמור, מסוכן, שלא יביא לשום פיתרון. כבר היינו בסרט הזה, אנחנו זוכרים את מלחמת לבנון השנייה, שגם היא התחילה בהתלהבות עצומה, בתמיכה מקיר לקיר בכנסת – למעט חד"ש כמובן – והסתיימה כפי שהסתיימה.

"…מרצ צריכה להפסיק לשבת על הגדר ולומר אמירה ברורה. היא צריכה ללמוד את הלקח של מלחמת לבנון השניה, אז היא לא התנגדה, ופעם אחת ולתמיד להתנגד למלחמה ברגע הנכון.

"…המלחמה איננה הפיתרון לבעיית הקסאמים ואיננה הפיתרון לבעיות הביטחון של תושבי שדרות. יש דרך אחרת: הסכם רגיעה אמיתית. המשמעות שלו היא לא רק הפסקת אש, אלא גם פתיחת המצור על עזה, לאפשר לאספקה להגיע, להקל על הסבל המאוד קשה של מיליון וחצי בני אדם. הסכם רגיעה כזה צריך להיות תחילת הדרך – יש להשלים אותו בהסכם כולל של החלפת שבויים ואסירים, כולל החזרת גלעד שליט סוף סוף לחיק משפחתו. וצריך את הדבר הזה ללוות בתהליך מדיני אמיתי מול הרשות הפלסטינית ומול אבו מאזן, תהליך שייתן לשני העמים בארץ הזאת אופק של עתיד אחר, אופק של תקווה".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by