חברי הכנסת כסיף ותומא-סלימאן דורשים לחקור ירי משטרתי לעבר ילד בן 9

19 בפברואר 2020

חברי הכנסת עופר כסיף ועאידה תומא-סלימאן (חד"ש – הרשימה המשותפת) פנו הבוקר (רביעי) לשר לביטחון פנים בדרישה לחקור ירי משטרתי לעבר ילד בן 9. בשבת האחרונה, מאלכ עיסא, נפגע מירי שבוצע על-ידי כוחות המשטרה בעיסאוויה שבמזרח ירושלים תחת כיבוש ישראלי. האירוע המזעזע התרחש כשמאלכ ירד מהסעה של בית הספר, והלך לקנות ממתקים. הקליע מכוסה הגומי שפגע בעינו של מאלכ גרם לו לפציעה קשה בגולגולת, בפרט באיזור העין. הסיכוי שהוא יאבד את ראייתו גבוה, וכעת בבית החולים בני משפחתו מקווים להחלמתן.
הירי הנפשע בילד בן 9 הוא אחד מאירועי אלימות רבים שמפעילים שוטרי משטרת ישראל נגד תושבי עיסאוויה. השלכת רימוני הלם וגז מדמיע, חסימות דרכים, מעצרים שרירותיים והתנהלות בריוניות ואלימה נגד התושבים שמובילה פעמים רבות לפציעות ולמציאות יום יומית של אימה. קבוצה של פעילי שלום מירושלים תפגין מחר (חמישי) מול ביתו של מפקד מחוז ירושלים, דורון ידיד, שלמה תוסיה כהן 1, רמת בית הכרם, בשעה 20:00. "נדרוש ממנו לפעול נגד השוטר שירה במאלכ בן ה-9 ,ולהפסיק את האלימות הברוטלית נגד התושבים. נעמוד יחד בסולידריות עם תושבי עיסאוויה נגד המשך הדיכוי והפעלת האלימות המכוונת נגדם. אנחנו לא יכולים לעבור בשקט על ירי נפשע כזה", נמסר.

יצוין שביום שני הקרוב ביקרו חברי הכנסת כסיף ותומא-סלימאן בביה"ח הדסה עין כרם את מאלכ עיסא ופגשו את בני משפחתו. "הגענו לחזק את המשפחה ולתמוך בה ברגעים הקשים, ומכאן אנחנו מבטיחים להמשיך ולהיאבק נגד הכיבוש ולסיום שפיכות הדמים", מסרו בתום הביקור.

ההפגנה, מחר, בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/177230710383204/

שינוי גודל גופנים
ניגודיות