חברי הכנסת של חד"ש ביקרו בכלא 6 את סרבנית הכיבוש מאיה ברנד-פיגנבאום

9 באוגוסט 2019

שני חברי כנסת, עופר כסיף ויוסף ג'בארין (חד"ש), ביקרו אתמול (רביעי) בכלא 6 את סרבנית הכיבוש מאיה ברנד-פיגנבאום. ברנד-פיגנבאום, בת 18 מקריית טבעון, נשלחה בשבוע שעבר ל-20 ימי מחבוש בכלא 6 בשל סירובה לשרת בצבא. זו תקופת כליאתה השנייה של ברנד-פיגנבאום, שקדמו לה שבעה ימי מחבוש.

במקביל, מתעכב שחרורו של סרבן המצפון ופעיל הנוער הקומוניסטי רומן לוין, בן 20 מבת-ים. זאת למרות שוועדה צבאית המליצה לשחרר אותו מטעמי אי-התאמה. לוין ריצה כבר למעלה מ-70 ימי מחבוש בכלא הצבאי. לאחרונה הוא הופיע בפני ועדת מצפון, שדחתה את בקשתו לפטור מטעמי מצפון אך המליצה על פטור מטעמי אי-התאמה. יצוין כי הסרבן הערבי-הדרוזי, כמאל זידאן, שישב בכלא הצבאי יחד עם לוין מאז חודש אפריל, שוחרר בשבוע שעבר.

בתום הביקור במתקן הכליאה הצבאי, מסר ח"כ כסיף: "ביקרתי יחד עם חברי, ח"כ ג'בארין, בכלא 6 את סרבנית הגיוס מאיה ברנד-פיגנבאום, צעירה אמיצה שבחרה להיאבק בכיבוש גם במחיר ישיבה בכלא הצבאי. מאיה וחבריה הסרבנים כמאל זידאן ורומן לוין הם האור של החברה שלנו, צעירים אמיצים שנאבקים למען סיום שפיכות הדמים ולמען שלום אמיתי וצודק". בשיחה עם ח"כ כסיף אמרה ברנד-פיגנבאום: "הסירוב שלי נועד לנפץ את הבועה, להשמיע קול נגד הכיבוש אל מול חברה בה שולט שיח גזעני".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות