חד"ש רשמה ניצחונות בבחירות לרשויות המקומיות; מזכ"ל מק"י: 'נתמיד בדרכנו'

31 באוקטובר 2018

 

הישגים לחזית הדמוקרטית לשלום ולשוויון (חד"ש) בבחירות לרשויות המקומיות שנערכו ביום שלישי האחרון (31.10). מתוצאות לא סופיות שפורסמו בשעות הבוקר של יום רביעי עולה כי חברי החזית נבחרו כדי לעמוד בראש ערים ורשויות מקומיות במרכז ובצפון, עוד נבחרו חברי מועצות הערים והרשויות ברחבי הארץ.

בעיר סחנין נבחר ד"ר ספואת אבו-ריא שגבר על יריבו יו"ר בני סכנין לשעבר מאזן גנאים. בכפר יאסיף חד"ש שבה להנהיג את המועצה המקומית לאחר עשרות שנים עם היבחרו של עו"ד שאדי זידאן שווירי לתפקיד. בכפר יאסיף מספר חברי המועצה של החזית גדל פי-3. גם בדיר חנא, ולאחר שנים רבות, שב חבר חד"ש ונבחר לראשות המעוצה: קאסם חטיב, מראשי מק"י. גם בכפר עיילבון שבצפון חד"ש ניצחה בבחירות לראשות המועצה ונבחר ברוב קולות סמיר אבו זייד כדי לעמוד בראשה. מועצה מקומית נוספת בצפון שבידי חד"ש היא עראבה, בה זכה בתפקיד עומר נאסר בעבר כראש המועצה.

בג'לג'וליה שבמשולש הדרומי ולראשונה נבחר נציג חד"ש כדי לעמוד בראש המועצה המקומית: המהנדס דרוויש ראבי. בעיר טירה ניצח עו"ד מאמון עבד אל-חי, שזכה לתמיכת חד"ש הפעילה ונבחר לקדנציה שלישית.

יצוין שבאום אל פחם יתקיים סיבוב שני בין נציגי הרשימות החילונית והדתית: חאלד חמדאן וסמיר מחאמיד. כך גם בכאבול, בה יתמודד נציג חד"ש  המהנדס עסאד מורשד בסיבוב שני.

בת"א-יפו, רשימת "אנחנו העיר" בראשות אסף הראל זכתה בארבעה מושבים במועצת העיר. בין חברי המועצה החדשים של הרשימה: עו"ד אמיר בדראן, חבר חד"ש תושב יפו, שממשיך בתפקידו במועצה. בעיר חיפה חד"ש שמרה על כוחה במועצת העיר ונבחרו לתפקיד מזכיר הסניף רג'א זעאתרה והפעילה הפמיניסטית שהירה שלבי. בחיפה בל"ד הפסידה בבחירות את נציגה הבודד במועצת העיר.

לראשונה נבחרו בשתי חברות מועצה, פעילות חד"ש: במגאר, ד"ר נוהא ג'אבר; ובמג'דל אל-כרום, ערין חרייקי.  בעיר רהט שבנגב לראשונה נבחר נציג חד"ש: מאג'ד כמאלאת.

כמו כן, לראשונה מזה עשורים רבים, הפסידה חד"ש את ראשות המועצה המקומית יפיע שליד נצרת ואת ראשות הכפר איכסאל, ליד נצרת. במועצת העיר נצרת, מספר נציגיה של חד"ש ירד משמונה לשבעה.

עם פרסום התוצאות החלקיות, בירך מזכ"ל המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) עאדל עאמר את "אלפי החברות והחברים, פעילי חד"ש, מק"י ובנק"י שיצאו לרחובות הערים, המועצות המקומיות והכפרים ועמדו איתנים מול התקפות ארסיות של יריבים המשחקים ליד שלטון הימין. בקרוב אנו נלמד את התוצאות הבחירות לעומקן. ננסה להבין מדוע הצלחנו במקומות רבים – וגם מדוע הפסדנו הפסדים כואבים במיוחד כמו ביפיע או באיכסאל. יחד עם זאת, תוצאות הבחירות של 'אנחנו העיר' בת"א-יפו מעודדות. החלשות הליכוד וש"ס הימניות בבחירות בת"א ומחיקת הרשימה הגזענית שרצה בעיר הן חדשות מצוינות. אנו נתמיד בדרכנו: בניית שותפות יהודית-ערבית שמאלית עקבית".

 

הרשימה מתפרסמת בגיליון השבוע של "זו הדרך"