ח"כ ברכה: "הממשלה החדשה מייצגת את ההון הגדול והמתנחלים"

19 במרץ 2013

"לחברי הכנסת החרדים: ברוכים הבאים למועדון המנודים והמודרים, שכבר קיים שנים רבות. הערבים כיכבו בתוך המועדון הזה שנים רבות, אחר כך נכנסו במידה שנקרא 'השמאלנים' ועכשיו החרדים. ובעצם המציאות הפוליטית במדינת ישראל מתנקזת למציאות של ממשלה, של שלטון שהוא שלטון לבן, בלי שחורים, תרתי משמע, שחורים בעור או שחורים בבגד". כך אמר יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, בעת הדיון שנערך בכנסת עם הצגת ממשלת הימין החדשה.

"ממשלה זו מייצגת בפועל, מבחינת האינטרסים האמיתיים, את ההון הגדול והמתנחלים" המשיך ח"כ ברכה. "העניים, מעוטי היכולת, הפריפריה – אינם נמצאים בממשלה הזו. ולכן, אני חושב שזו ממשלה מסוכנת ולא רק מהטעם שכבר אמרתי. הממשלה הזו מסוכנת בעניין הכלכלי-חברתי. הממשלה הזו גם מסוכנת בנושא של הדמוקרטיה. הם קוראים לזה 'משילות'. מה זו משילות? משילות זה לחסל את הדיון, שהכול יסתדר לפי המנגינה של ראש הממשלה ושל השלטון, שלא יהיה מין ציוצים מפריעים בהרמוניה שהוא רוצה לייצר סביב האמירה המסוכנת שלו, גם פוליטית וגם חברתית, וגם העלאת אחוז החסימה. עכשיו אנחנו עומדים, מחר, בפני הצעה לתת לממשלה ארכה יותר להעביר את התקציב מ-45 יום ל-90 יום ולצמצם את הזמן שהכנסת אמורה לדון בתקציב מ-90 ל-60 יום. האם כך אפשר לקיים דיון רציני על תקציב? ועוד על חוק ההסדרים, שהוא במהותו מורשת אנטי-דמוקרטית מאז שנות ה-80 ועד היום.

"הממשלה הזו מסוכנת גם בנושא המדיני. למרכיב השני בתוך הממשלה, של הקואליציה, יש אמירה כללית על קידום תהליך השלום, או הנעת תהליך השלום, אבל 'יש עתיד' אינה נמצאת בשום צומת כדי לקדם תהליך שלום, ובסופו של דבר הדברים יתנהלו על פי דרכו של נתניהו וליברמן ובוגי יעלון. מה יצא משלושת אלה? יצא שלום? איזה שלום אתם מצפים? שום דבר. לכן זו פשוט הונאה. זה שקר שאתם משקרים לציבור".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by