ח"כ ג'בארין על פינוי חאן אל אחמר: פשע נגד האנושות; הוכרז שטח צבאי סגור

29 בספטמבר 2018

כוחות הכיבוש סגרו את כל הכניסות לכפר הערבי-בדואי חאן אל-אחמר שליד ההתנחלות מעלה אדומים והכריזו על האזור כ"שטח צבאי סגור", ומונעים מאזרחים ועיתונאים להגיע. כך מסרו הבוקר (שבת) כלי התקשורת הפלסטינים.

הבוקר אמור היה להתקיים בכפר ביקור הזדהות ותמיכה של פעילי שלום ישראלים. מחר (ראשון) תתקיים הפגנה נגד הריסת הכפר בגן הסוס בירושלים בשעה 13:00. לינת לילה בכפר של פעילים פלסטינים וישראלים מתקיימת באופן רציף בכל ימות השבוע. נמסר כי "חרף הקשיים, החל  מיום שני הקרוב 1 באוקטובר, ולקראת סכנת הריסה חשוב להגיע לכפר במספרים גדולים ככל האפשר".

חבר הכנסת יוסף ג'בארין (חד"ש – הרשימה המשותפת) הגיב לסגירת השטח ולצווי הפינוי שחולקו לתושבי חאן אל-אחמר והדגיש שמדובר בעבירה על הדין הבינלאומי. "ממשלת הימין ההתנחלותי מיישמת בכוח ובאכזריות את תכנית הסיפוח, ומנסה למנוע בכל מחיר הקמה של מדינה פלסטינית עצמאית", אמר חבר הכנסת ג'בארין והוסיף, "ממשלת ביבי-בנט-ליברמן יורקת בפרצופם של שוחרי השלום וגם של הקהילה הבינלאומית. הרס הכפר וטרנספר בכפייה של התושבים הם בגדר פשע נגד האנושות, וסופם של מבצעיהם לעמוד על דוכן הנאשמים בבית הדין בהאג".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by