ח"כ חנין: אין לגלגל את מתקן הגז לאזור צפוף ובו אוכלוסיה מוחלשת

6 ביולי 2010

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש), יו"ר הועדה המשותפת לבריאות וסביבה של הכנסת, השתתף ביום שלישי, ה-6 ביוני, בהפגנת מאות תושבי ישובי חוף הכרמל נגד הקמת מתקן הגז באזור.

בדבריו בפני המפגינים, אמר ח"כ חנין: "חיוניות קליטת הגז בישראל אסור שתוביל לזלזול בשיקולים סביבתיים, בטיחותיים ובריאותיים. אסור לאפשר פגיעה במרחב היפה של חוף הכרמל אבל באותה מידה אסור לאפשר גם את גלגול המתקן לאזורים צפופים ובהם אוכלוסיות מוחלשות. קיימת חלופה טובה ואפשרית: הקמת אסדה ימית שתשרת את צורכי קליטת הגז. חלופה כזו מופעלת בהצלחה במקומות רבים בעולם והיא עדיפה סביבתית, בטיחותית ובריאותית. נכון, החלופה הימית עולה קצת יותר, אבל כאשר הרווחים מפרויקט הגז כל כך עצומים- אי אפשר להעמיד את שיקול הרווחים הכספיים מול השיקולים האחרים".

ח"כ חנין פנה לחברי המועצה הארצית לתכנון ובנייה וקרא להם לבחון בצורה מעמיקה ומקצועית את החלופה הימית למתקן הגז. בסוף השבוע שעבר יזם ח"כ דב חנין יחד עם חברי הכנסת יוחנן פלסנר (קדימה) ויעקב אדרי (קדימה) עצומה של 63 חברי כנסת מכל סיעות הבית למועצה הארצית לתכנון ובנייה בדרישה לשקול ברצינות את החלופה הימית למתקן הגז.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות