ח"כ חנין: לעשות שימוש בעודפי כסף העצומים שבקופת האוצר למטרות חברתיות

16 באוקטובר 2017
dov khenin

ח"כ דב חנין (חד"ש – הרשימה המשותפת) קורא לעשות שימוש בעודפי כסף העצומים שבקופת האוצר למטרות חברתיות. לדברי חנין "מסתבר שעודפי כסף עצומים הצטברו בקופת האוצר. האם הם ילכו להכנסת מינימום של כבוד לנכים ולקשישים? לביטוח סיעודי ממלכתי לכולם? לחינוך חינם החל מחופשת הלידה?".

"לביבי יש כבר תכניות אחרות והן ממש בכיוון ההפוך. את הכסף הזה הם רוצים לתת במתנה לעשירים. בממשלה מקדמים עכשיו הפחתה גדולה נוספת של מס החברות, למרות שהוא כבר צפוי לרדת בשנה הבאה לרמתו הנמוכה ביותר אי פעם – 23%. זה מהלך לא צודק – הוא מגדיל את הכנסות החברות העשירות. זה גם מהלך לא יעיל – מחקרים מעידים כי מיסוי הון אינו פוגע בצמיחה כלכלית", הדגיש.

ח"כ חנין הציב שלושה יעדים חברתיים דחופים ובהם ניתן להשקיע את הכספים שבידי האוצר: ‏"להפסיק לגרור רגליים ולהכניס מייד את הביטוח הסיעודי לסל הבריאות הממלכתי. מליאת הכנסת כבר החליטה לקבל את הצעתי ולדרוש מימוש מיידי של המהלך. עכשיו הממשלה יכולה וחייבת לבצע". עוד הוא מציע להבטיח מינימום 5000 שקל הכנסה לקשישים ולנכים ו"להפסיק לרמות את הנכים ולהפסיק להתעלל בקשישים".

המטרה השלישית הראויה היא לקדם חינוך חינם מסיום חופשת הלידה, "ישראל מעודדת ילודה אבל בתחתית העולמית בהשקעה בילדים אחרי שנולדו". ח"כ חנין הבטיח ש"בשלושת התחומים שצוינו נקדם חוקים בחודשים הקרובים, יחד עם חברי כנסת נוספים ממפלגות שונות. כדי לקדם אותם נצטרך להיאבק בכל הכוח".