ח"כ חנין על חוק גיוס: בלוף שרק מזין את פוליטיקת השנאה

3 ביולי 2018

לאחר דיון סוער במליאת הכנסת לאחר חצות (שלישי) אושר חוק הגיוס בקריאה ראשונה. חברי הכנסת החרדים מהקואליציה התנגדו, חברי יש עתיד מהאופוזיציה תמכו ואנשי הרשימה המשותפת יצאו בזמן ההצבעה. 63 חברי כנסת תמכו לעומת 39 שהתנגדו להצעת החוק.

"חוק הגיוס הוא חוק של בלוף שרק מזין את פוליטיקת השנאה, שכמעט כולם במערכת הפוליטית מרוויחים ממנה אבל הציבור מפסיד. החוק לא יגייס בחורי ישיבות וגם בצבא לא רוצים לגייס את החרדים והחוק רק יגרום להרחקה של רבים מהצעירים החרדים משוק העבודה כיוון שמחויבים ללמוד כדי להימנע מגיוס. זהו מנגנון שמזיק לחברה", אמר ח"כ דב חנין (חד"ש – הרשימה המשותפת) בדיון במליאה.

ח"כ חנין הוסיף "כל אדם צריך לשרת את החברה, אני לא חושב שהצבא הוא המבחן היחיד למחויבות לחברה ועלינו לחברה לייצר עוד מסלולים. אני לא מתנגד לערך לימוד התורה. אנשים שרוצים ללמוד תורה שילכו ללמוד תורה. שירותם של החרדים בצבא לא מוסיף דבר לצה"ל או לחברה".

לסיום אומר חנין, "בטלו את ההגבלה שמונעת מחרדים להצטרף לשוק העבודה. אם לא נעשה את זה אנחנו דנים ציבור גדול מאוד להמשך חיים בעוני. במקום חוקים מופרכים ולא מציאותיים צריך לקדם שיווין. לא לייצר מנגנון שימשיך ויעמיק את האפליה והפערים בחברה. ערבים ויהודים, חילונים ודתיים, כולנו נרוויח מכך, וכך גם הכלכלה והחברה כולה".