ח"כ תומא-סלימאן תקפה את ציוציו הגזענים של טראמפ: 'הוא ונתניהו פועלים באותה דרך'

16 ביולי 2019

ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש) תקפה היום (שלישי) את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בעקבות הסערה שעורר בסדרת ציוצים הגזעניים שבהם תקף מחוקקות במפלגה הדמוקרטית. ח"כ תומא-סלימאן אמרה כי "טראמפ יצא למתקפה גזענית נגד חברות הקונגרס של השמאל. טראמפ ונתניהו פועלים באותה דרך. הם מייצגים את אותה גזענות, לאומנות והסתה נגד מיעוטים ככלי פוליטי כדי להישאר בשלטון".

יצוין שטראמפ המשיך אתמול לתקוף קבוצה קטנה של מחוקקות דמוקרטיות, בנות מהגרים שקרא להן "לחזור הביתה" ל"מדינות הכושלות" שמהן באו – על אף שרק אחת מהן נולדה מחוץ לארה"ב. אחרי שהואשם בגזענות על-ידי הדמוקרטים, קרא טראמפ לאותן מחוקקות – שתיים מהן מוסלמיות שידועות בביקורת הרבה שלהן כלפי ישראל – "להתנצל בפניו". לדבריו, הן אומרות "בקול רם וברשעות לאנשים בארה"ב, האומה הכי חזקה וגדולה בכדור הארץ, איך הממשלה צריכה להתנהל".

חברות הקונגרס אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, אילהאן עומר, איאנה פרסלי וראשידה טאליב קראו לאזרחי ארצות הברית "לא ליפול בפח" של טראמפ. במסיבת עיתונאים שכינסו הארבע, המכונות "ההרכב", הן אמרו שצריך להתמקד יותר במדיניות ולא במילים של הנשיא. "זאת פשוט הסחת דעת מהכאוס והתרבות המושחתת של הממשל הזה", אמרה פרסלי. עומאר וטאליב חזרו על קריאותיהן לפתוח בהליכי הדחה נגד הנשיא.

ההתפרצות של טראמפ החלה בעקבות עדותן של אוקסיו-קורטז, טאליב ופרסלי על התנאים במרכז למעצר מהגרים שבו הן ביקרו. הנשיא טען כי התנאים במרכז קיבלו "ביקורות נהדרות" ואז החל לתקוף את הקבוצה כולה, ואת עומאר בפרט.

כאמור, המחוקקות עצמן שהותקפו לא נשארו חייבות. "כך נראית גזענות", כתבה איאנה פרסלי בתשובה לטראמפ. אילהן עומאר, שעזבה את סומליה בצעירותה וחיה במחנה פליטים בקניה לפני שעברה לארה"ב, כתבה לנשיא שהוא "מבטא לאומנות לבנה בגלל שהוא כועס שאנשים כמונו נמצאים בקונגרס ונלחמים באג'נדה מלאת השנאה שלך".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות