חמישי, ה-15 ביולי, בי-ם: הפגנה נגד הרפורמה בתכנון ובבנייה

8 ביולי 2010

תחת הסיסמא "לא למדינת הולילנד" תתקיים בירושלים ביום חמישי ה-15 ביולי הפגנה נגד הרפורמה בתכנון ובבנייה (לעמוד האירוע בפייסבוק). בהפגנה צפויים להשתתף בהפגנה מאות מפגינים מכל רחבי הארץ, לאחר ארבעה שבועות רצופים בהם הציבה החברה להגנת הטבע משמרות מחאה דומות נגד הרפורמה בי-ם וב-15 מוקדים ברחבי הארץ. ההפגנה תתקיים ליד גשר "הולילנד" בירושלים.

במסגרת האירוע צפויים להתקיים במקום פעילויות לילדים ולמשפחות, בשילוב עצרת עם נאומים של אישי ציבור. בנוסף, יוזמן הציבור לחתום על עצומה נגד הרפורמה, שתועבר לראש הממשלה. בחברה להגנת הטבע, המובילה בחודשים האחרונים את המאבק נגד הרפורמה, ציינו כי עד כה חתמו אלפים בעד קידום רפורמה אחרת, אחראית ושקופה, ולא זו שמקודמת כיום.

"אם עד לאחרונה סברנו שההתנגדות הגורפת לחוק התכנון והבנייה מקורה רק בציבור, בארגוני הסביבה, התכנון, החברה, קבלנים ועוד עשרות ארגונים שפנו אל הכנסת בהתנגדויות מנומקות – הרי השבוע גילינו כי גם לשר הפנים, אלי ישי, האחראי והממונה על מוסדות התכנון בישראל והוא זה שאמור להוביל את הרפורמה, יש השגות קשות וחמורות נגד החוק", אמרו מארגני ההפגנה. "החברה להגנת הטבע קוראת לראש הממשלה לקדם את השינוי המוצע בתחום הרישוי, על מנת להקל על הבירוקרטיה והסחבת באישורי הבנייה בהם נתקלים האזרחים, ואת תחום התכנון לפתוח לדיון ציבורי, יסודי ומעמיק".

מידע נוסף על ההפגנה ועל הסעות מרחבי הארץ

שינוי גודל גופנים
ניגודיות