לאחר מאבק ציבורי תשוחרר מהמעצר המינהלי הצעירה הירדנית היבה א-לבדי

5 בנובמבר 2019

ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש – הרשימה המושתפת) בירכה אמש (שני) על שחרורם הקרב של היבה א-לבדי ועבד א-רחמן מרעי, האזרחים הירדנים שנעצרו במעצר מינהלי בישראל, ואמרה כי "מאבקה הצודק של היבה, שביתת רעב שקיימה במשך 40 יום, ניצח". "טוב לראות שיש מקרים בהם הצדק מנצח", אמרה. "אני מאחלת להיבא ולעבד א-רחמן בריאות אחרי המעצר האכזרי", הוסיפה.

א-לבדי חזרה אתמול והחלה בתהליך חזרה לשגרה. זאת, לאחר שנודע מוקדם יותר כי הושג הסכמה על שחרורה ושחרור עבד א-רחמן מרעי. אל-לבדי וא-רחמן מרעי נעצרו בחודש אוגוסט האחרון בשטחים הפלסטינים הכבושים – במעבר אלנבי, הנמצא מזרחית ליריחו, בחשד לעבירות ביטחוניות.

לשכת ראש הממשלה הודיעה אתמול כי הושגה הסכמה בין ישראל לירדן על החזרת שני העצורים הירדנים בישראל לארצם. עקב השחרור, הפעילות החיפאיות הפסיקו את שביתת הרעב. א-לבדי שובתת רעב 40 יום ושביתת ההזדהות של הפעילות החיפאיות שהצטרפו אמורה הייתה להיפסק כעבור 40 שעות, שעה כנגד כל יום שביתה של א-לבדי.

בשבוע שעבר, כשמצב בריאותה הידרדר, הובאה א-לבדי לטיפול בבית החולים בני ציון וקיבלה עירוי נוזלים בהסכמה. קבוצת פעילים חיפאים הפגינה מול בית החולים ואף נכנסה פנימה כדי למחות על המעצר. כמו כן, מפגינות  ומפגינים קיימו ביום שני שעבר מחאה מחוץ לדיון בערעור שהוגש על מעצרה המינהלי של א-לבדי, הדיון התקיים בבית המשפט הצבאי עופר שבשטחים הפלסטינים הכבושים.

עוד על המחאות בעקבות מעצרה של א-לבדי, בגיליון "זו הדרך" האחרון (עמ' 8): http://maki.org.il/he/wp-content/uploads/2019/10/G42_2019.pdf

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by