מוצ"ש ה-1 ביוני בת"א: הפגנה ארצית לציון 46 שנים לכיבוש

27 במאי 2013
942355_10151418794646510_1518403728_n

במוצאי שבת ה-1 ביוני תתקיים בתל אביב הפגנה ארצית, יהודית-ערבית, לציון 46 שנים לכיבוש, תחת הכותרת: "מי שזקוק למלחמה שומר אותה בוערת" (לעמוד האירוע בפייסבוק). התכנסות בשעה 19:00 בגינת שרונה, מול משרד הביטחון, ומשם צעדה למצודת זאב ברח' קינג ג'ורג'.

בהזמנה לאירוע נכתב:

לאחר 46 שנים לכיבוש, ברורים היום יותר מבעבר האינטרסים הטמונים במדיניות הנצחת הכיבוש וסכנת המלחמות. מאז 1967 ניסו ראשי הממשלה ושריהם לגייס תמיכה בינלאומית לגרירת רגליים ולהמנעות מכוונת מתהליך כן ואמיתי לסיום הכיבוש ולהשכנת שלום על בסיס קווי ה-4 ביוני. שפיכות הדמים, השכול, הדיכוי, הגזל וכאבו של העם הפלסטיני משולל הזכות להגדרה עצמית, הם רק חלק מאסונות הכיבוש והמלחמה הנעשים למען קידום אינטרסים זרים ואנטי פטריוטיים. כאשר מחצית מתקציב המדינה מוצאת להוצאות צבאיות ולהחזר חובות בגלל מלחמות העבר, אין צדק חברתי, אין כסף לחינוך, לבריאות ולדיור הציבורי, ולמעלה משליש מהילדים חיים מתחת לקו העוני.

אט אט מתגלה גלוי וערום, כי האינטרסים המקיימים את המלחמה והכיבוש הם אותם אינטרסים המרחיבים את העוני, רומסים את הדמוקרטיה ומעמיקים את האפליה הלאומית ואת גילויי הגזענות. קבל עם ועולם ברור היום יותר מתמיד כי האינטרסים של תעשיות הנשק וסוחרי הנשק, המגלגלים מיליארדים, מכתיבים סדר יום מלחמתי הדוחק כל חלופה מדינית. כי ה"מצב הבטחוני" הוא שם קוד לדחיקת השאלות החברתיות בסדר העדיפות הלאומי מטה מטה אל ההשתקה וההתעלמות ולהמשך הדיכוי והניצול.

במוצ"ש ה-1 ביוני 2013 בשעה 19:00, נתכנס ברחבת שרונה אל מול משרד הביטחון ונצעד יהודיות וערביות, יהודים וערבים, לעבר בית מפלגת השלטון במצודת זאב , ונזעק יחד: די למלחמות! די לכיבוש! די למדיניות המיטיבה עם תעשיות המלחמה והנשק על חשבונם של ההמונים! די להתגרות בעמים! כן לזכות ההגדרה העצמית של העם הפלסטיני! כן לשלום בין שתי מדינות, ישראל ופלסטין! כן לפינוי ההתנחלויות! כן לשתי בירות בירושלים! כן לפתרון סוגיית הפליטים לפי החלטות האו"ם! כן לסיום הכיבוש! כן לשלום הצודק!

ההסעה מחיפה תצא בשעה 17:00 מתיאטרון אלמידאן (מגדל הנביאים בהדר). להרשמה: לשלוח מייל לכתובת uri.weltmann@gmail.com או לשלוח סמס למספר 052-8330046