מק"י וחד"ש מוקיעות את הפלישה הטורקית לסוריה

10 באוקטובר 2019

המפלגה הקומוניסטית והחזית הדמוקרטית לשלום ושוויון מגנות את הפלישה הטורקית הנרחבת לצפון סוריה. המתקפה החלה אמש בהצהרה גלויה מצד טורקיה, לפיה היא תכבוש בפועל חלק מצפון סוריה, אותו היא מכנה "רצועת בטחון" – שם שמזכיר את המושג הישראלי לכיבוש דרום לבנון במשך 18 שנים.
רג'פ טאיפ ארדואן לא היה מעז לצאת במתקפה קולוניאליסטית בוטה זו בלי תיאום מלא וגלוי עם ארה"ב, כאשר הנשיא האמריקאי מביים את מחזה נסיגת החיילים האמריקאים מהאזור שכעת מותקף מצד הטורקים. כמו כן, כל ההבנות הקיימות בין טורקיה ווושינגטון משמען בהכרח – תיאום מקיף עם ממשלת ישראל.
אנו מביעים סולידריות עם העם הכורדי ועם דרישותיו לאוטונומיה ושחרור לאומי, ועמידתו האיתנה בפני המאוויים של טורקיה וארה"ב. אנו קוראים לעם הכורדי ולהנהגתו להתאחד שוב עם סוריה. כמו כן, אנו מחזקים את ידי חברינו במפלגה הקומוניסטית הטורקית, הנרדפת מזה שנים בשל עמדותיה האינטרנציונליסטיות, ההומניות והסוציאליסטיות שלהם נגד מדיניות הדיכוי של ממשלת ארדואן בטורקיה ונגד שיתוף הפעולה עם מדיניות האימפיריאליזם – אזורית ועולמית.
אנו קוראים לשחרורם המיידי של כל העצורים ובתוכם חברינו הקומוניסטים הטורקים.
מק"י וחד"ש קוראות לעם הסורי, לעמי האזור ולכל הכוחות המתקדמים בעולם לצאת בהפגנות עממיות במטרה להפעיל לחצים על טורקיה ולעצור את המתקפה הזו, ולסגת מיד מאדמת סוריה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by