משפטנים ואנשי רוח: המשטרה מפלה מפגיני השלום בשייח' ג'ראח

5 ביולי 2010

משפטנים ואנשי רוח בכירים מבקשים מהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לפתוח בחקירת התנהלות מחוז ירושלים במשטרה מול המחאה בשכונת שייח' ג'ראח במזרח העיר. המשפטנים שיגרו מכתב ליועמ"ש בו הם מוחים נגד ההתנהלות בלתי חוקית ובלתי שוויונית נגד מפגיני השלום ופעולתם. בין החתומים על המכתב: שר החינוך לשעבר פרופ' אמנון רובינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מיכאל בן יאיר, יו"ר הכנסת לשעבר אברום בורג, המשפטן פרופ' מרדכי קרמניצר, חתן פרס ישראל פרופ' זאב שטרנהל, פרופ' אריה ארנון, פרופ' חנן חבר, פרופ' רות הכהן, הסופרת רונית מטלון והסופר דויד גרוסמן.

המכתב מעלה טענות חמורות בדבר הפרות חוזרות ונשנות של החוק והחלטות בית המשפט, פגיעה בעקרון השוויון בפני החוק, אי אמירת אמת בבתי משפט ומחוצה להם, וחשד להטיה פוליטית בהתנהלותה של המשטרה.

חותמי המכתב מלינים על כך שהמשטרה מונעת בכוח את קיומן של משמרות מחאה חוקיות נגד ההתנחלות בשייח' ג'ארח, בעוד שהיא מאפשרת לגורמי ימין להפגין בשכונה באין מפריע. עוד נטען, כי המשטרה פועלת בדרכים פסולות כדי להרחיק את פעילי השמאל מן המקום. במכתב גם נאמר, כי משטרת מחוז ירושלים בדתה שכונה יהודית בלתי-קיימת בשם "שכונת שמעון הצדיק" על מנת להצדיק את ניסיונות ההרחקה וההשתקה של הפגנות השמאל במקום, זאת בזמן שההפגנות מתרחשות בלב שכונה פלסטינית שבה התיישבו קומץ קטן של מתנחלים כהניסטים. נוכח הראיות החמורות שהצטברו בחודשים האחרונים על התנהלות המשטרה, חותמי המכתב טוענים כי קיים חשד כבד להטיה פוליטית במשטרת ירושלים וקוראים ליועץ המשפטי לממשלה להתערב.

לעיון במכתב המלא
עוד על המאבק בשייח' ג'ראח

שינוי גודל גופנים
ניגודיות