מתנחלים תקפו ח"כים של חד"ש בעת סיור בחברון

24 ביוני 2010

עימות פרץ ביום רביעי, ה-23 ביוני, בין חברי כנסת מסיעת חד"ש לאנשי ימין קיצוני במהלך סיור של ארגון "שוברים שתיקה" בחברון. ברגע שירדו חברי הכנסת של חד"ש, מוחמד ברכה, דב חנין ועפו אגברייה, מהאוטובוס, התנפלו עליהם פעילי הימין איתמר בן גביר וברוך מרזל בצעקות. הם קראו לעברם "בוגדים, עוכרי ישראל, הסתלקו מפה" ו"עונש מוות לבוגדים". במהלך הסיור צעק בן-גביר לכיוונו של יו"ר חד"ש מ"כ ברכה: "לך למלונה שלך". בנוסף קראו פעילי הימין לעבר אנשי השמאל: "כולנו שייטת 13. תהיו כפרה על צה"ל. אתם חבורת מרמרה".

חברי הכנסת מחד"ש ביקשו מהמשטרה לפנות את אנשי הימין ולאפשר להם צעדה, אך השוטרים סירבו להתערב בטענה ש"מדובר בהתקהלות חוקית". דוברו של ח"כ ברכה אמר: "המשטרה נותנת לימין פה לעשות מה שהם רוצים. כמעט תקפו אותנו. צועקים לנו 'עונש מוות לבוגדים'". ח"כ דב חנין הדגיש בשיחה עם עיתונאים כי פעילי הימין הקיצוני איימו עליהם ברצח. עוד הוא אמר ש"סיעת חד"ש הצטרפה לסיור של ארגון שוברים שתיקה והתפתחה פה מהומה גדולה. אנחנו מנסים לשמוע מפעילי שוברים שתיקה הסברים על הנעשה במקום, אבל חבורה גדולה מאוד של אנשי ימין צועקים ללא הפסקה, וחלק מהם אף איימו שיחסלו אותנו כמו בכפר הפלסטיני דיר יאסין".

ח"כ דב חנין מחה שוב ושוב בפני קציני משטרת חברון במקום על החסות שהעניקו השוטרים למתפרעים ולמאיימים ועל כך שאלה לא פעלו לאפשר לחברי הכנסת לשמוע את העובדות על המתרחש בחברון מפי מארחיהם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות