ניצחנו בתמנע!

1 בינואר 2009

ביהמ"ש עצר את בניית בית המלון בפארק תמנע והורה להחזיר את התוכנית לדיון מוסדות התיכנון. ח"כ דב חנין, שהוביל את המאבק בכנסת: "החלטת בית המשפט תתרום להצלת אזור טבע מיוחד מהרס. אני מברך את הפעילים והארגונים שהתגייסו למאבק הציבורי להגנת עמק ססגון. צריך לזכור – אין לנו ארץ אחרת וחיוני לשמור בקפדנות על נופי הטבע שעדין קיימים כאן. אני קורא למוסדות התכנון לשקול לעומק את החלופות הסביבתיות שהוצגו בפני השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת".

"מדובר באזור ייחודי", כתב השופט ניל הנדל. "תיאור העותרים לפיו מדובר בשטח אשר נשמר עד ליום הזה כשטח מדברי בתולי של נופי בראשית, אינו הפרזה אלא קולע למציאות. דווקא באזור כזה, חשיבות ההקפדה על הערך של איכות הסביבה, עומדת במלוא קומתה. (…) לכן יש לעשות כל מאמץ (…) כדי לשמור על המשאבים המצומצמים מאד של טבע ונוף".

מעמותת אדם טבע ודין, שעתירתה התקבלה, נמסר: "פסק הדין מהווה תקדים חשוב בכל הנוגע לביצוען של תוכניות מיושנות, אשר אינן הולמות את רוח הזמן, אינן מתחשבות בצרכי הדורות הבאים ומנוגדות לעקרונות של פיתוח בר קיימא, אשר מעוגנים בין היתר בתמ"א 35. החלטה זו צריכה לשמש אות אזהרה לאותם יזמים, המבקשים לפגוע בערכי טבע ונוף באמצעות שימוש בתוכניות מיושנות, כדוגמת כפר הנופש בפלמ"חים, הפרויקט התיירותי בחוף כורסי וכפר הנופש בחוף בצת".
shlomo_pillars

צלם: אריה מלמד-כץ – Arie Melamed-Katz

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by