נשים מחו ברמלה בעקבות הרצח של שאדיה מוסראתי; ח"כ תומא-סלימאן: דמן של הנשים זול

5 בינואר 2019

 

עשרות נשים הפגינו אמש (חמישי) ברמלה במחאה על אלימות נגד נשים. ההפגנה התקיימה על רקע הרצח האחרון בעיר לפני שבוע של שאדיה מוסראתי (29), תושבת העיר ואם לשלושה. שני קרובי משפחתה של מוסראתי, שנעצרו בשבוע שעבר בחשד למעורבות ברציחתה, שוחררו השבוע למעצר בית לאחר שהאליבי שלהם נבדק. ואולם, במשטרה עדיין מעריכים שמדובר ברצח שבו מעורבים קרובי משפחתה.

מוסראתי קיפחה את חייה ביום חמישי שעבר ברוחב חנה סנש ברמלה, כשצרור יריות נורה לעברה. צוותי הצלה שהגיעו למקום דיווחו כי היא נמצאה ללא דופק וללא נשימה ופינו אותה לבית החולים אסף הרופא, שם הרופאים ניסו להיאבק על חייה, אך נאלצו לקבוע את מותה.

 

 

המפגינים, רובם נשים ובני נוער, צעדו אתמול ברמלה במחאה על האלימות בערים רמלה ולוד. בשבועות האחרונים נורו למוות חמישה בני אדם בשתי הערים, האחרונה ביניהם: מוסראתי. כל החקירות נמצאות תחת צו איסור פרסום וכעת אין חשודים שעצורים באף תקרית.

המפגינים נשאו ארונות קבורה ושלטים בעברית וערבית שעליהם נכתב "מי רצח את אחותי", "איפה המשטרה, דמנו לא הפקר" ו"פה חיים בפחד משפחת השכול". בהפגנה השתתפו כמה מבני משפחתה של מוסראתי, ואחד מבניה של נשא שלט שעליו כתוב: "אמא שלי בקבר, הרוצח שלה חי כמו גבר". אמה של מוסראטי, מונא, אמרה למפגינים: "כל מה שאני מבקשת זה צדק, שיתפסו את הרוצח של הבת שלי והרוצחים של הנשים שלנו במשפחה. אני רוצה לראות אותם בכלא". בתום דבריה פרצה בבכי. המפגינות גם נשאו ארון קבורה סמלי, עליו הניחו נרות.

ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש – הרשימה המשותפת) אמרה בהפגנה: "לפני חודש עשרות אלפי נשים השביתו את מקומות העבודה, הפגינו וסגרו כבישים בתל אביב. חשבתי שאגיע לפה ואראה מאות נשים וגברים בכיכר, ולצערי הרב ציפיתי ליותר. דמן של הנשים זול יותר ודם הערבים גם זול יותר. אנחנו רוצות לחיות בלי פחד". תומא סלימאן פנתה בדבריה לשר ארדן, ואמרה כי אם היה משקיע במאבק "אולי היינו מצילים חלק מהנשים שנרצחו". "אנחנו רוצים שילדים יגדלו עם ההורים שלהם. אין לאף אחד זכות לקחת חיים של אישה או גבר. לפני שהממשלה הזו הולכת הביתה אנחנו מקווים שהיא לא תחזור, כדי שיהיו תקציבים למאבק באלימות", הדגישה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by