פעילי חד"ש הצטרפו למחאת עובדי "קפה נואר" בת"א

3 בספטמבר 2017
ארגון עובדי קפה נואר בערב הסברה (צילום: ארגון העובדים)

לקוחות "קפה נואר" והעוברים והשבים ברחוב אחד העם בתל אביב הופתעו. בקומה האחרונה של מועדון הגדה השמאלית, שמול המסעדה הידועה, נתלה שלט השבוע גדול ובו דרישות עובדיה.

כמו כן, עובדי המסעדה, בהם מלצרים, ברמנים, טבחים, מארחות ושוטפי כלים, קיימו ביום רביעי בשעות הערב והלילה "מסיבת מחאה" מול מסעדה. במהלך המחאה שודרה מוסיקה, נקראו סיסמאות ונערכו ריקודי מחאה. העילה למחאה היא המשא ומתן על ההסכם הקיבוצי שעולה שוב ושוב על שרטון. יצוין שפעילי פורום העובדים של חד"ש הצטרפו למחאה והביעו עמם כרזות ודגלים אדומים.

השלט המתנוסס על מועדון "הגדה השמאלית" (צילום מסך מתוך קבוצת הפייסבוק של התאגדות העובדים)

יצוין שסכסוך העבודה שהכריזו העובדים המאוגדים בהסתדרות ייכנס לתוקף ביום שני הקרוב, אז יוכלו העובדים על פי חוק להתחיל בצעדים ארגוניים במטרה לחתום על הסכם קיבוצי, ביניהם עיצומים ואף שביתה. עד אז החליטו העובדים להיות יצירתיים יותר.

במהלך  "מסיבת המחאה" פנו לעוברים ושבים וללקוחות כדי להגביר את התמיכה במאבקם. העובדים מבטיחים לקיים את המחאה באווירה טובה ויפנו שוב להנהלה כדי לסכם על דרישותיהם הן לחתום על הסכם קיבוצי הוגן. בין הקריאות שנשמעו אמש במשמרת שנערכה מול המסעדה ברחוב אחד העם: "עבודה מאורגנת במדינה מתוקנת" ו"ללא הסכם וזכויות – שביתה".

לפני כחצי שנה התאגדו עשרות עובדי המסעדה באמצעות הסתדרות הנוער העובד והלומד, במטרה להיאבק על התנאים שמגיעים להם על פי חוק ולחתום על הסכם קיבוצי. שדרישתם המרכזית היא הסדרת התנאים הסוציאליים לכלל העובדים – כולל מהגרי עבודה המועסקים במסעדה.

דף הפייסבוק של מאבק העובדים:

https://www.facebook.com/groups/444031745927995

 

על מאבק עובדי "קפה נואר" בגיליון "זו הדרך" הקודם, עמ' 5:

http://maki.org.il/he/wp-content/uploads/2017/08/G32_2017.pdf