שבת ה-30 במרץ 2013: מציינות/ים את יום האדמה

30 במרץ 2013

בשבת, ה-30 במרץ, יצויין יום האדמה ה-37 – יום זיכרון שנתי ויום מחאה בעקבות השביתה הכללית של הציבור הערבי שנערכה ב-30 במרץ 1976, על פי החלטת המפלגה הקומוניסטית, במסגרת מאבקם של ערביי הגליל נגד הפקעת הקרקעות. במהלך השנים הפך למועד שבו מציינים האזרחים הערבים-פלסטינים בישראל את זהותם הלאומית ודרישתם לשוויון זכויות.

הלשכה הפוליטית של מק"י, פרסמה גילוי דעת הקורא להתגייסות רחבה להצלחת ההפגנות ופעולות המחאה לציון יום האדמה. "ביום זה נציין את אחדותה הלוחמת של האוכלוסייה הערבית בישראל, כמיעוט לאומי הנאבק על זכותו לחיים בכבוד במולדתו, לשוויון זכויות לאומי ואזרחי בישראל. הלשכה הפוליטית מציינת את התפקיד המכריע שמילאה מק"י בהקמת הוועד להגנה על האדמות הערביות, אשר יזם את שביתת יום האדמה הראשונה ב-30 במארס 1976, וכן את תפקידה בגיוס המוני הציבור הערבי והכוחות הדמוקרטיים היהודים להשתתפות ביום מאבק זה".

שורה של אירועים, כנסים וימי התנדבות שנערכו בשבוע האחרון ביוזמת חד"ש, מק"י ובנק"י בערים ובכפרים שבגליל. שני האירועים המרכזיים יתקיימו בשבת בגליל ובנגב. האירוע המרכזי בגליל יתקיים בעיר סכנין, פעילות ופעילי חד"ש יתאספו בשעה 10:30 מול האנדרטה לזכרם של ההרוגים. האירוע המרכזי בנגב ייערך בצידו המזרחי של צומת שוקת, בשעה 16:00, בסימן המאבק נגד נישול ערביי הנגב.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות