שישי: המחאה השבועית בשייח ג'ראח

8 ביולי 2010

ביום שישי, ה-9 ביולי, בשעה 16:00, תתקיים המחאה השבועית בשייח' ג'ראח. הפעם תתקיים המחאה מול בתי המשפחות הפלסטיניות המגורשות – ברחוב עות'מאן בן עפאן, מול בתיהן של משפחת אל-כורד ומשפחת ר'אווי ולא בגן שייח' ג'ראח בו התקיימו המשמרות עד כה.

פעילי השלום בשכונה מסרו "כבר 8 חודשים אנחנו מפגינים ביחד. 33 הפגנות רצופות בימי שישי, מידי שבוע, אנחנו מתייצבים בשכונת שייח' ג'ראח. בחודשים האלה למדו על בשרינו את מה שכל ילד פלסטיני ידע כבר מזמן- משטרת ירושלים היא אחת מהזרועות המבצעות של מפעל ההתנחלויות בירושלים".

עוד הם מסרו: "משטרת ירושלים היא זאת שמצד אחד עוצרת לתקופות ממושכות ומרחיקה תושבים פלסטיניים מבתיהם, ומצד שני מתעלמת מצווי הרחקה שהוצאו למתנחלים. משטרת ירושלים היא זאת שמגבילה את חופש המחאה שלנו ושל הפלסטינאים ובאותו הזמן מאפשרת צעדות של מאות אנשי ימין קיצוני בלב השטח הפלסטיני. משטרת ירושלים היא זאת שקציניה מרימים כוסית לרגל חנוכת בית כנסת חדש במזרח העיר, ובאותו הזמן משליכים החוצה משפחות פלסטיניות מבתיהן.

"ההתעקשות של כולנו בחודשים האחרונים להמשיך ולהפגין סולידריות עם תושבי שייח' ג'ראח תוך שכונתם קיבלה השבוע חיזוק משמעותי. השבוע התייצבו מאחורינו עשרות משפטנים בכירים ואנשי רוח ודרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את ההתנהלות הפוליטית של משטרת ירושלים. התמיכה הזאת היא רק שיא זמני במאמץ שלנו להמשיך ולחשוף את המציאות המזרח ירושלמית בה כל זרועות השלטון חברו על מנת למנוע כל הסדר מדיני עתידי.

"לכן אנו קוראים לכולכם, להצטרף השבוע להפגנה שתתקיים בתוך מתחם הבתים. אנחנו נמשיך להישמע להוראות החוק כלשונו, אבל נתמיד גם לסרב לדרישות הפוליטיות, של משטרה פוליטית שמנסה לדכא את ההפגנות בשייח' ג'ראח".

למיקום ההפגנה במפה.
השבוע גם לא תתקיים התהלוכה משער שכם.
לפרטים נוספים: justjerusalem@gmail.com , או יובל: 054-7982889

הסעות מתל-אביב יצאו בשעה 14:30 ממסוף אל-על שליד רכבת מרכז. לפרטים טל' 050-8464823

שינוי גודל גופנים
ניגודיות