שלושה פלסטינים אושפזו: מתנחלי המאחז 'מלאכי השלום' תקפו רועים במוטות

18 בפברואר 2020

בתיעוד שהתפרסם אמש (שני) בחדשות הערב בכאן 11, ניתן לראות מתנחלים שנכנסו למאהל של פלסטינים בכלי נשק  שלופים ומאיימים עליהם באופן מילולי ולאחר מכן מכים אותם. ההתקפה הברוטלית התרחשה בחירבת ג'בעית מערבית לרמאללה בשטחים הפלסטינים הכבושים, שם נמצא מאהל של רועי צאן פלסטינים.

שלושה פלסטינים, גבר כבן 50 ושני ילדיו בני 16 ו-17, שהוכו במקלות נפצעו ואושפזו בשל כך בבית חולים. הפלסטינים מסרו שמדובר במתנחלי מאחז בשם "מלאכי השלום" שסמוך למאהל. ארגון "יש דין" פנה הבוקר ליועץ המשפטי של צה"ל בדרישה לפנות את המאחז בטענה שתושביו מטרידים את הפלסטינים בחירבת ג'בעית וכפרי הסביבה מזה תקופה, ופועלים בתשתיות של בסיס צבאי שהיה שם וכבר אינו פעיל.

יצוין שהמינהל האזרחי אסר באזור בחודש שעבר על חקלאים פלסטינים לעבד את הקרקע שבבעלותם מכיוון שהוכרזה כאתר עתיקות בתקופת המנדט הבריטי. האחים נאדר וראסם אבו עליה, תושבי הכפר אל-מורייר הסמוך לרמאללה, אמרו ל"הארץ" כי משפחתם מעבדת את הקרקע מאז שנות ה-50, וכי מעולם לא נאסר עליהם לעבוד במקום. הם סיפרו כי המינהל האזרחי החרים את הטרקטור שלהם לזמן בלתי מוגבל וללא התרעה מוקדמת. בני המשפחה טוענים כי הסיבה להוצאת הצו היא לחץ שהפעילו על המינהל האזרחי תושבי המאחז הסמוך מלאכי השלום, שקם ב-2015 בבסיס צבאי נטוש. מאז הקמת המאחז, מתלוננים פלסטינים תושבי האזור על התנכלויות מצד המתנחלים, בין היתר באמצעות רעש המבריח את הכבשים שהם רועים, חסימת טרקטורים וגניבת עמוד ארכיאולוגי מהאתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות