שלישי: עצרת בנגב לציון יום האדמה

29 במרץ 2010

ביום שלישי, ה-30 במרץ, יצוין יום האדמה. בכפר אל-עראקיב שבנגב תתקיים עצרת הזדהות ומחאה ביוזמת ועדת המעקב העליונה והמועצה האזורית לכפרים הבלתי מוכרים.

בכפר אל-עראקיב המדינה מובילה מאבק נגד אזרחיה הערבים, מפקיעה את אדמות הכפר, ומונעת כל אפשרות של תושבי הכפר לקבל חזרה את אדמותיהם. המדינה משתמשת בכל דרך אפשרית בכדי לקדם את מדיניותה: על ידי הבאת בעלי אדמות לבית המשפט וניצול ציני של מערכת משפט שאינה מכירה בזכויות שקדמו לקיום המדינה; על ידי הריסות בתים חוזרות ונשנות; על ידי הריסת יבולי הכפר (לפני שמנע זאת בית המשפט העליון) בעזרת ריסוס רעלים ממטוסים; ועל ידי שימוש בקק"ל, השותלת יערות בקבלנות על אדמות הכפר, גם כאשר החוק אינו מאפשר זאת.

דוברת הכפרים הבלתי מוכרים, ד"ר יעלה לבנת רענן: "מה שמתרחש בכפר אל-ערקיב הוא בזעיר-אנפין מה שקורה בנגב כולו: רמיסת זכויותיו ההיסטוריות של המיעוט הערבי-בדואי בנגב, לקיחת אדמות תושבי הקהילה, הבאת תושבי הנגב הערבים לסף ייאוש, לעוני נורא, ולרמיסת כבודם. המדינה בדרך זו או אחרת כבר לקחה 97% מאדמות הערבים בנגב… ועתה כל זאת בכדי לגזול את ה 3% הנותרים".

הדרך לכפר אל-ערקיב: בכביש תל-אביב באר-שבע, כשני ק"מ לאחר צומת רהט, יש ירידה ימינה מהכביש לתוך השטח, על דרך עפר. משם – על פי השילוט. כל הזקוק להסעה מבאר-שבע או הנחיות נוספות להגעה, מתבקש להתקשר לטל' 054-3387208. הסעה תצא מתחנת רכבת צפון, בתל-אביב, בשעה 14:00. לפרטים נוספים: 054-6755258

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by