שני ישראלים ופלסטיני נעצרו בהפגנה בוולאג'ה

10 ביוני 2010

שני ישראלים ופלסטיני נעצרו ביום רביעי (ה-9 ביוני) במהלך הפגנה נגד הגדר בוולאג'ה. הפעילים הגיעו לכפר בשעות הבוקר המוקדמות וחסמו בגופם את הדחפורים העובדים במקום כשחלקם נקשרים אליהם בשרשראות במחאה על בניית גדר ההפרדה סביב הכפר. המפגינים עצרו את העבודות למשך כשעה.

יהעצור הפלסטיני שוחרר למחסום 300 בשעה 14:00 והעצורים הישראלים שוחררו כעבור שעתיים בתנאי הרחקה של 30 יום מרדיוס של 500 מטר מאתרי העבודה על הגדר. דובר פעילי השלום שהפגינו מסר: "זהו עוד שלב בהקמת החומה שתקיף את אל-וואלג'ה בצמוד לבתי הכפר מותירה את אדמותיו מעברה הישראלי בכדי להקים את ההתנחלות הענקית גבעת יעל. החומה תפריד את הכפר מירושלים ותותיר לו יציאה אחת במנהרה לבית ג'אלה".

"אנו – פעילי שלום ישראלים, פלסטינים ובין-לאומיים הפעילים בשייח' ג'ראח וברחבי ירושלים והגדה – נאבקים ביחד עם תושבי הכפר נגד גניבת האדמות וחנק הכפר, הטענה בדבר 'תוואי ביטחוני' הופרכה לחלוטין לאחר שמתכנן התוואי אל"מ במילואים דני תרזה נשכר ע"י יזמי 'גבעת יעל' לתכנן תוואי חלופי ועתר נגד התוואי הנוכחי בטענה שהוא אינו מתיר די אדמות להתנחלות ושהוא אינו נחוץ ביטחונית".

ביום שלישי, ה-8 ביוני, עקרוכוחות הביטחון כ-70 עצים, רובם עצי זית ועצי פרי אחרים, בחלקה הצמודה לביתו של אחמד ברגות (אבו נידאל). למקום הגיעו פעילים ישראלים, פלסטינים וזרים שהורחקו מהמקום על ידי שוטרי מג"ב שהיו פרושים באזור. לשוטרים לא היה צו שטח צבאי סגור.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות