שני מפגינים עוכבו לחקירה בהפגנה נגד מתקן הגז בחוף הכרמל

3 ביולי 2010

מאות מתושבי קיסריה, שדות-ים, גן שמואל ואור עקיבא הפגינו ביום שישי, ה-2 ביולי, בצומת פל-ים סמוך לכביש 4, במחאה על הכוונה להקים חוות גז בחוף הכרמל. המפגינים הניפו שלטים עליהם נכתב: "לגז אין ריח – אך לשחיתות יש" ו"עוצרים את האסון, לא מוכרים את החוף". שני מפגינים עוכבו לחקירה על ידי המשטרה.

המתקן, שהתוכנית להקמתו מצויה בשלבי התכנון האחרונים, עתיד לקלוט את הגז טבעי מהקידוחים "תמר" ו"דלית" שנתגלו לאחרונה. הדיון בוועדה הארצית לתכנון ובנייה בנוגע למיקום מפעל הגז שמבקשים להקים האוליגרך יצחק תשובה ושותפיו, חברת "נובל אנרג'י" האמרקיאית ו"ישראמקו", בחוף הכרמל יתקיים ביום שלישי הבא.

בתגובה לתוכניות להקמת המתקן התגבשה קואליציה של החברה להגנת הטבע עם הרשויות המקומיות באזור זיכרון יעקב, המועצה האזורית חוף הכרמל ופורדיס, שפתחו במאבק נגד המתקן. בחברה להגנת הטבע חוששים מהסיכונים הבריאותיים והבטיחותיים הנובעים מהקמת חוות הגז: "זהו מתקן תעשייתי בולט בשטח הכולל בין היתר מיכלי דלק וארובה לנישוף גז. אופיו של המתקן, מיקום התחנה בדור, בקיסריה או באתרים סמוכים יגרום שינוי מהותי של אופי האזור, ויביא לפגיעה במשאבי טבע, נוף, שטחים פתוחים ולפגיעה באיכות חיי התושבים". גם בחברה להגנת הטבע ציינו כי החלופה הטובה ביותר היא על גבי אסדה בים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות