71 נרצחים מתחילת השנה: ועדת המעקב הכריזה על שביתה כללית בכל היישובים הערביים

2 באוקטובר 2019

ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי הכריזה על שביתה כללית מחר (חמישי) בכל היישובים הערביים, בעקבות גל הרציחות שנמשך גם השבוע. השביתה תקיף את בתי העסק, בתי הספר וכל המוסדות הציבוריים. בהחלטתה של ועדת המעקב, היא הטילה אחריות אישית על ראש הממשלה והשר לביטחון פנים לפשיעה הגואה, וקבעה כי "ישנה קנוניה בין המשטרה והממשלה לארגוני הפשע. הרשויות יודעות היטב מהיכן זולג הנשק ליישובים הערביים".

עוד החליטה ועדת המעקב לקיים מחר הפגנה ארצית במג'ד אל-כרום בשעה 16:30, וכן משמרת מחאה שתתקיים בכל היישובים הערביים. בנוסף לכך, ועדת המעקב החלטה על ארגון שיירת מכוניות למשרד ראש הממשלה בתוך כמה ימים.

גם הרשימה המשותפת הצטרפה למחאה, וחבריה יחרימו מחר את טקס השבעת הכנסת ה-22. "לא ייתכן שנמשיך לקבור את ילדינו בזמן ששאר חברי הכנסת יצטלמו בחגיגיות במליאה", הסביר יו"ר הרשימה,  ח"כ איימן עודה (חד"ש)."עשרות האנשים שנרצחו מתחילת השנה הם לא רק קורבנות של הפשיעה האלימה, הם גם קורבנותיה של אדישות הממשלה ורשויות האכיפה. אנחנו נצטרף לציבור שלנו במחאות ברחבי הארץ", הדגיש.

ח"כ עופר כסיף (חד"ש – הרשימה המשותפת) הוסיף: "מצב הפשיעה והאלימות מהם סובל ציבור האזרחים הערבי חצה את כל הקווים האדומים. זוהי שעת חירום, ובשל כך ניעדר מחר מההשבעה בכנסת ונשתתף במחאת הציבור הערבי נגד אוזלת היד של המדינה והזנחתה את אזרחיה הערבים ובדרישה לפתרונות מיידיים והולמים. לא ניתן שדמם של אזרחים יהיה הפקר".

צעדי המחאה באים לאחר אתמול נרצחו האחים אחמד וחליל מנאע במג'ד אל כרום שבגליל. השניים נפצעו מירי ככל הנראה במהלך קטטה שפרצה ביישוב. אח שלישי נפצע באורח קל, ואדם נוסף שהיה מעורב בקטטה נפצע באורח קשה מאוד. באותו בוקר ירו אלמונים לעבר רכבו של ראש המועצה ביישוב הסמוך נחף. אלו מצטרפים אל 11 האזרחים הערבים שנרצחו במהלך חודש ספטמבר ו-71 מתחילת שנת 2019.

חד"ש ומק"י פרסמו הערב הודעה משותפת בה הן קוראות לציבור הערבי לקחת חלק בשביתה ובהפגנה. עוד הן הטילו אחריות אישית על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל השר לביטחון פנים גלעד ארדן, על גל הרציחות בחברה הערבית. זאת בהמשך, להכרזת ועדת המעקב על שביתה כללית מחר בכל היישובים הערביים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by