20 ילדים הרוגים בעזה – עדכון מרופאים לזכויות אדם

29 בדצמבר 2008

עד יום ראשון אחרי הצהריים, נמנו בעזה 20 ילדים הרוגים ו-130 ילדים פצועים – כך מדווח ארגון רופאים לזכויות אדם. כמו כן, נמנו 9 נשים הרוגות ו-28 פצועות (יש להניח שבזמן שעבר מאז יום ראשון, המספרים הללו גדלו).

הארגון מדווח על הפצצת מחסן התרופות והציוד הרפואי הגדול ביותר של משרד הבריאות בעזה, ועל חוסר היכולת של בתי החולים לטפל בפצועים הרבים.

"המתקפה הנוכחית מוצאת את מערכת הבריאות ברצועת עזה במצב של קריסה מוחלטת עקב המצור הקשה המוטל על הרצועה מזה כשנה וחצי, והסגרים שקדמו לו", נכתב בהודעת הארגון. "גם לפני המשבר פעלה מערכת זו תחת מחסור ומגבלות קשים. עתה עליה להתמודד עם פצועים בדרגות קשות הדורשים טיפול מורכב ומיומן שבתנאים הנוכחיים אין היא מסוגלת לבצע.

"הפצצות אזרחים חפים מפשע או של מתקנים רפואיים ביודעין היא עבירה על החוק הבינלאומי. בין המטרות שבחרה ישראל להפציץ נמצאות גם מטרות אזרחיות מובהקות.

"ככוח כובש ושולט באזור, על ישראל – המנהלת מתקפה צבאית מאסיבית ברצועת עזה – לגלות אחריות ולטפל בנפגעי המתקפה, לאפשר מעברם לבתי חולים המסוגלים לטפל בהם, לכבד את עקרון הניטראליות הרפואית, ממנה אמורים ליהנות צוותים ומתקנים רפואיים, ולהעביר את כל הציוד הרפואי הנדרש על מנת שבתי החולים ברצועה יוכלו להתמודד עם זרם הפצועים".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות