דב חנין: זה הזמן שבו מחנה השלום צריך להשמיע קול ברור וחזק

29 בדצמבר 2008

"אלה הם ימים קשים. ימים של התחלת מלחמה. כולנו ראינו את התמונות הקשות מעזה, וכולנו שומעים על המצוקה והפחד של תושבי שדרות ונתיבות ואשקלון וקרית גת. המצוקה והסבל נמצאים כבר משני עברי הגבול.

"את הטירוף הזה צריך להפסיק. את הטירוף הזה צריך לעצור. זה הזמן שבו אנחנו, אנשי מחנה השלום, צריכים להשמיע קול חזק וברור.

"הקריאה להפסקת אש, בעת הזו, היא חובתו של כל שוחר שלום בישראל. משפחות ההרוגים בעזה ובישראל, ומאות אלפי המשפחות שמעבירות את ימיהן במקלטים בצל הקסאמים והפצצות חיל האויר, מחכות לקול של שלום ותקווה מהציבור הישראלי.

"אסור להמשיך להשתהות בדרישה להפסקת אש מיידית! מעגל המתנגדים למלחמה הולך ומתרחב. מרצ חייבת להצטרף אליו מייד. אסור להמתין לקורבנות נוספים.

"אתמול הפגנו בתל אביב המונים – רובנו צעירים, אבל גם אחרים – בקריאה לעצור את המלחמה ולחזור לתהליך של הידברות. חשוב להשמיע בפני הציבור ישראלי את הקול האחר. הקול שאומר: מלחמה היא לא פיתרון. מלחמה לא מייצרת ביטחון. הדרך לשלום, הדרך לביטחון עוברת רק בהידברות, רק בחידוש הרגיעה שצריכה לכלול לא רק הפסקת אש מוחלטת משני הצדדים, אלא גם הסרת המצור על רצועת עזה, שגורם לסבל כל כך קשה למיליון וחצי בני אדם. וגם הסכם על החלפת שבויים ואסירים, כולל החזרתו סוף סוף של גלעד שליט לחיק משפחתו.

"בסופו של דבר, הידברות צריכה להוביל להתהליך מדיני אמיתי עם הרשות הפלסטינית, שמטרתה להפוך את הקו הירוק לגבול של שלום. גם בימים הקשים האיומים האלה, של ההתלקחות המלחמתית, אנחנו חייבים להביא בפני הציבור הישראלי את הדרך האחרת".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות