עשרות סטודנטים הפגינו אתמול בחיפה

31 בדצמבר 2008

עשרות סטודנטים, ערבים ויהודים, קיימו אתמול (רביעי) פעולת מחאה שקטה כנגד המתקפה הצבאית של ישראל על עזה, שגבתה מחיר כבד ברכוש ובנפש: יותר כ-400 הרוגים פלסטינים וכאלף פצועים.

הסטודנטים חילקו בלב הקמפוס, ברחבת קפה דשא, את העצומה של קבוצת "קול אחר" משדרות ועוטף עזה, הקוראת לראש-הממשלה ולשר הביטחון להפסיק את האש ולפעול בדחיפות לחידוש הרגיעה. הסטודנטים נשאו שלטים עליהם נכתב: "די להרג אזרחים! סטודנטים נגד המלחמה!" וכן "האם מלחמה תביא ביטחון לתושבי הדרום? אין פתרון צבאי! מו"מ מדיני עכשיו!".

פעולת המחאה התקיימה ביוזמת תא חד"ש באוניברסיטה, אך בלטה בה ההשתתפות של סטודנטים רבים שאינם מזוהים עם תנועות השמאל. "יותר ויותר סטודנטים מבינים כי ההסתבכות המלחמתית בעזה לא מביאה ביטחון לתושבי שדרות ועוטף עזה, אלא תביא רק להרג של חפים מפשע משני הצדדים", אמר רמי הוד, פעיל תא חד"ש שהשתתף במחאה. "הצטרפו אלינו היום סטודנטיות וסטודנטים רבים שעד כה לא השתתפו במחאה, וביחד השמענו קול אחר, שפוי והגיוני, בתוך מציאות מתלהמת".

באותו הזמן שבו קיימו הסטודנטים מהשמאל את מחאתם השקטה במרכז הקמפוס, אירגנה אגודת הסטודנטים, בשיתוף עם תאי הימין, הפגנת תמיכה במלחמה, בה נקראו סיסמאות כגון "מוות למחבלים" ו-"תנו לצה"ל לנצח".

"בעוד אגודת הסטודנטים בחרה להצטרף להתלהמות ולחגוג על הדם, אנחנו העדפנו מחאה שקטה", אמר חאלד פאהום, סטודנט שהשתתף במחאה של השמאל. "ביקשנו מהנהלת האוניברסיטה אישור להדליק נרות זיכרון לזכר הקורבנות החפים מפשע שנהרגו, אך נתקלנו בסירוב". בתגובה, התכנסו הסטודנטים במעגל והדליקו מצתים לאות מחאה על שנאסר עליהם להדליק נרות זיכרון.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Created by