restbet restbet tv restbet giriş restbet restbet güncel restbet giriş restbet restbet giriş restizle betpas betpas giriş pasizle betpas betpas giriş pasizle iskambil oyunları rulet nasıl oynanır blackjack nasıl oynanır evden eve nakliyat malatya rent a car malatya rent a car parça eşya taşıma evden eve nakliye şehirler arası nakliyat ofis taşıma sex shop istanbul sex shop ataşehir sex shop eşya depolama uluslararası nakliyat ev depolama nakliyat eşya depolama tuzla eşya depolama eşya depolama fiyatları depolama istanbul eşya depolama şirketi ofis taşıma bostancı nakliyat üsküdar nakliyat şehirler arası nakliyat şehirler arası nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat

יום השיבוש ההמוני והלוחם: אלפים התכנסו בהסתדרות ודרשו להכריז שביתה כללית

8 ביולי 2024

המחאות ההמוניות נגד ממשלת הימין נמשכו גם אמש (ראשון) במסגרת “יום השיבוש הלאומי” של ארגוני המחאה. רבבות הפגינו מול שער בגין בקריה בתל אביב, בכבישים ראשיים בצפון, במרכז ובדרום וברחובות הסמוכים למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים. מוקדם יותר אלפים התכנסו מול בניין ההסתדרות ברחוב ארלוזורוב בתל-אביב ודרשו מהיו”ר ארנון בר-דוד להכריז שביתה כללית.

מפגינים חסמו את כביש 6 בשני הכיוונים במחלף אליקים ואת כביש 4 בצומת העוגן. הפגנות נוספות נערכו בין היתר בצומת כרכור, בגשר אליקים, בבית השיטה ובנהריה. מפגינים חסמו גם את כביש 90 לכיוון צפון באזור יטבתה בערבה, בקריאה “את כולם עכשיו” ו”העם דורש בחירות עכשיו”. מוחים חסמו את התנועה גם בצומת ברניצקי בבנימינה, כשהם אוחזים בשלט עם הכיתוב: “די לחורבן”. כמו כן, מאות בני אדם הפגינו בכניסה לנתניה, בצומת נווה איתמר שבכביש 57 – סמוך לביתו של ח”כ אלי דלל (הליכוד). המפגינים קראו לשחרור החטופים ואחזו בשלט: “די לממשלת החורבן”.

במהלך הפגנת המשפחות בשער בגין בתל-אביב ולציון 9 חודשי שבי של 120 חטופים, נכנסה עינב צנגאוקר, אמו של החטוף מתן, לכלוב שהתרומם כ-5 מטר מעל הכביש בגשר הכניסה למחנה המטה הכללי עם הכיתוב “לא ניתן להם לטרפד” ו”עסקה תציל את המדינה”. “מדינת ישראל שבויה בשבי נתניהו בזמן ש-120 חטופים וחטופות שבויים בשבי חמאס”, אמרה צנגאוקר. “יש עסקה על השולחן שיכולה להציל את החטופים מהגיהנום, שיכולה להציל חיים, שיכולה להציל את כולנו. אני רוצה את מתן בבית וגורלו תלוי בגורל נתניהו, המפתחות לכלוב החטופים בידי נתניהו”, הדגישה. צנגאוקר קראה לראש הממשלה להפסיק “לגרור רגליים ולטרפד עוד עסקה, נגמר להם הזמן! זו ההזדמנות של רוב מוחלט בציבור לצאת לרחובות וללחוץ על הממשלה להחזיר אלינו הביתה את כל החטופים והחטופות”.

בתום יום השיבוש פעילי “מוקד קיסריה” הפגינו בשעות הלילה המאוחרות סמוך למעונה של משפחת נתניהו בקיסריה. “הוא שוב טרפד במכוון עסקה להשבת החטופים.”, אמרו המפגינים, “האזרחים הגיעו להגיד לו בדיוק את מה שכל העולם יודע, הוא הראש, הוא אשם. הוא לא יישן בבית כשהחטופות במנהרות והוא מטרפד את העסקה”, מסרו. בין המפגינים היתה גם ד”ר יולנדה יבור שמאז דצמבר נעצרה כבר 10 פעמים בקיסריה ובצומת כרכור בהפגנות נגד נתניהו ולא אחת הורחקה מהמעון.

יצוין שאלפים התכנסו בשעות אחה”צ מול מטה ההסתדרות בתל-אביב. אל מקום הגיעו שתי תהלוכות שיצאו מדרך נמיר בצפון העיר וממתחם שרונה תוך קריאות “שביתה עכשיו”. בעצרת מול הבניין הריק והמבוצר והמוקף שוטרי מג”ב, נערכה עצרת בהנחיית יו”ר ארגון העיתונאים לשעבר יאיר טרצ’יצקי שקרא אף הוא ליו”ר ההסתדרות להכריז על שביתה להגנת העובדים והמדינה בפני שלטון הימין. חבר הנהגת ההסתדרות לשעבר, דוד (מיקו) צרפתי, שהיה במשך שנים רבות יו”ר ארגון עובדי חברת החשמל הצטרף לקריאתו. עו”ס שירה שפיר רוזנברג, פעילה בעו”סות דמוקרטיה – התארגנות של עובדות סוציאליות שהוקמה כדי להיאבק בהפיכה המשטרית, אמרה למתכנסים: “אנו העובדות והעובדים הסוציאליים שרואים כל יום את הנזק הקשה שנגרם לשכבות החלשות ועוד ועוד אנשים שמצטרפים למעגל העוני. אנו שרואים את הנוער במצוקה, את הסובלים מהאלימות בבית וברחובות אנו שרואים את כאב הפצועים והמשפחות השכולות. אנו שרואים את הקושי של המפונים והעקורים מביתם ואת הפגיעה הנפשית העצומה שגורמת המלחמה בכל שכבות האוכלוסייה מגדול ועד קטן. אנו שעובדים ללא תנאים וללא כלים וללא תקציבים. אנו פונים למנהיגות שלנו בהסתדרות העובדים, שמרו עלינו, יש לכם את הכוח. ביכולתכם להציל ולשנות . אל תחששו אנחנו כולנו מאחוריכם ומחכים להובלה שלכם. זה הזמן לפעול”.

האחות חגית סלם, שהגדירה את עצמה כ”סוציאליסטית המאמינה בחשיבות האיגוד המקצועי” פנתה לאלפי המתכנסים: “ממשלת הסמוטריצ’ים והבן-גבירים מדברת על כוח ועל הכבוד של מתנחלי השטחים הכבושים, לא על זכויות האזרח ועל דמוקרטיה. לא כל שכן על הבריאות הפיזית והנפשית של האזרחים… כחברת הסתדרות ותיקה, אני קוראת היום להסתדרות האחיות וליו”ר ההסתדרות: הצטרפו אלנו. בר-דוד: ביכולתך להיזכר כמציל המדינה או ששוב תישאר בעליבותך השתדלנית והפוליטית – זה הרגע לעבור צד!”. בסוף נאומה בסלם ציטטה מתוך המנון מעמד העובדים הבינלאומי, האינטרנציונל: “קום התנערה עם חלכה, עם עבדים ומזי רעב… עולם ישן עד היסוד נחרימה, מגב כפוף נפרוק העול”. “העול הוא ביבי”, ציינה.

המורה לאזרחות שחר רגב, ממובילי תנועת “מאבק החינוך”, קרא להסתדרות המורים ולארגון המורים להצטרף למערכה להפלת ממשלת הימין. “לצערי הרב ארגוני המורים עסוקים בשני מישורים עיקריים – בתחזוקת מועדוני צרכנות ובשתיקה רועמת מול הממשלה ההרסנית. לפעמים מצאנו אותם נעמדים לצד ממשלת החורבן בניסיונות להשתיק מורים”.

יום השיבוש הלאומי של תנועות המחאה הפך משעות הבוקר למפגן עוצמתי של רבבות פעילים נחושים הנאבקים בשלטון הימין. את הבוקר פתחו הפעילים במחאות מול בתי השרים וחברי הכנסת של הקואליציה הימנית קיצונית שהחלו בשעה 6:29 בדיוק, זכר לשעה שבה פתח חמאס במתקפת פתע הרצחנית לפני 9 חודשים.

הפעילים הפגינו בין היתר מול בתיהם של מירי רגב, אמיר אוחנה, יואב גלנט, רון דרמר, אבי דיכטר, יצחק וסרלאוף, ניר ברקת וישראל כ”ץ.  הפגנות נערכו גם מול ביתו של יו”ר הכנסת אמיר אוחנה (הליכוד) ומול בתי חברי הכנסת צביקה פוגל (עוצמה יהודית), אלי דלל (הליכוד) ושלום דנינו (הליכוד). עוד הפגינו מול ביתו של יו”ר ההסתדרות בקרית אונו. יהודה כהן, אביו של נמרוד החטוף בעזה, האשים בהפגנה את הממשלה ברצון להכשיל את העסקה להחזרת החטופים. “אנחנו יודעים שאחרי מאמצים רבים יש עכשיו עסקה מתגבשת, וכבר שומעים שרים הזועקים איומים ומשאלות שהעסקה תיכשל”, אמר. המפגינים במקום קראו לשביתה כללית במשק.

לאחר מכן המפגינים חסמו כבישים מרכזיים רבים ברחבי הארץ בהם בין היתר כביש 6, כביש 4 וכביש 2. בנוסף נחסמו כבישים בתוך ערים בבתל-אביב, בירושלים, באר שבע ורמת השרון, וצמתים מרכזיים כמו צומת כרכור, צומת נהלל, מחלף ינאי, צומת הפיל בצפון תל-אביב וגשר רוקח בכניסה הצפונית לעיר, כפר מסריק, צומת ביל”ו וצומת רעננה, צומת הרצליה, צומת מת”ם בכניסה הדרומית לחיפה, הכפר הירוק ברמת השרון וצומת קפלן בתל-אביב. בדרום שדרות רגר, עורק המרכזי בבאר שבע, נחסם לתנועה על ידי מפגינים נגד הממשלה. גם כביש 6 בצומת בית קמה נחסם ותושבים הפגינו ליד קיבוץ אור הנר. בירושלים הפגינו עשרות על פסי הרכבת הקלה ברחוב יפו וחסמו אותם עד שפונו בכוח בידי המשטרה. מפגינה אחת נפצעה לאחר שהופלה לכביש בידי שוטר. מפגינה אחרת בהריון מתקדם, נגררה בידי השוטרים על הרצפה.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/130651