restbet restbet tv restbet giriş restbet restbet güncel restbet giriş restbet restbet giriş restizle betpas betpas giriş pasizle betpas betpas giriş pasizle iskambil oyunları rulet nasıl oynanır blackjack nasıl oynanır evden eve nakliyat malatya rent a car malatya rent a car parça eşya taşıma evden eve nakliye şehirler arası nakliyat ofis taşıma sex shop istanbul sex shop ataşehir sex shop eşya depolama uluslararası nakliyat ev depolama nakliyat eşya depolama tuzla eşya depolama eşya depolama fiyatları depolama istanbul eşya depolama şirketi ofis taşıma bostancı nakliyat üsküdar nakliyat şehirler arası nakliyat şehirler arası nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat

75 חוקים שהעברנו בשנים האחרונות

חוקים שהעברנו | חוקים שבלמנו

זכויות עובדים זכויות אדם וזכויות חברתיות זכויות נשים הגנת ילדים סביבה ובריאות הגנת בעלי חיים דמוקרטיה ושקיפות זכויות להט"ב

זכויות עובדים

איסור על לקיחת בטחונות מעובדות ועובדים

על פי החוק מעבידים שייקחו בטחונות, צ’קים, שטרות, פקדונות מעובדיהם יהיו צפויים לעונשי מאסר וקנס. החוק חל גם על עובדי הקבלן.

הענקת סמכות לבית הדין לעבודה להאריך מועדים

מטרת החוק לאפשר לבית הדין לעבודה, להאריך את המועדים להגשת תובענות נגד המוסד לביטוח לאומי וערעורים לבית הדין על החלטותיו. עד היום החוק לא נתן אפשרות לבית הדין להאריך מועדים אלו, אפילו אם הטעמים היו מוצדקים.

חוק אכיפת דיני העבודה

שינוי החוק כך שיכלול מנגנונים אמיתיים של הגנת עובדי קבלן. אמנם בינתיים רק בתחומי ניקיון, שמירה והסעדה. גלגול של הצעת חוק “אחריות מזמין לזכויות עובדים של קבלן שירותים” – שקבעה שהאחריות לשמירה על זכויותיהם של עובדי קבלן אינה מוטלת רק על כתפי הקבלן המעסיק אותם אלא גם על כתפי המוסד שהזמין את השירותים. ההצעה הוכנה לקריאה שנייה ושלישית בשלהי הכנסת הקודמת והולידה את הצעת החוק הממשלתית, שהתקבלה לבסוף.

חוק דמי מחלה (היעדרות בשל מחלת ילד)

מקנה להורים לילדים-עם-מוגבלות זכות לימי חופשה נוספים ובנוסף לשעות היעדרות כדי לסייע לילדים. קודם יחד עם ח״כ אורי מקלב.

חוק הודעה לעובד

תיקון המבטיח לעובדי קבלן מידע על תנאי החוזה שבו הם מועסקים. חוק זה בא לתקן מצב בו לא נאמר לעובד אילו תנאים סוכמו בין הקבלן למעסיק בפועל ולהבטיח כי עם תחילת ההעסקה יימסרו לעובד תנאי ההעסקה שבהם מחויב הקבלן כלפי המעסיק בפועל. החוק דורש כי יימסר לעובד המידע הדרוש לו כדי לדאוג למימוש זכויותיו. יחד עם ח”כ חיים אורון.

חוק לתיקון חובת המכרזים (איסור האפליה בשל גיל)

החוק נועד למנוע מצב בו יופלה אדם בהליכי מכרז מפאת גילו. בדרך כלל מדובר באפליה כלפי האוכלוסייה המבוגרת יותר, הנמצאת ב”קבוצת סיכון” להיפגע מיחס לא שווה ומפלה בשל גילה המתקדם יחסית, לעומת מתמודדים צעירים יותר במכרז.

יום שבתון בשכר ביום הבחירות המקומיות

הצעת החוק הפרטית שלנו האיצה הצעת חוק ממשלתית ואוחדה עימה לחוק.

מניעת פיטורים מחזוריים

מונע העסקת עובדים בהתקשרות לתקופה קצובה, ופיטורין מחזוריים, ובעקבותיהם העסקה מחודשת – שיטת התחמקות של המעסיקים מחוב הבטחת התנאים הסוציאליים ופיצויי פיטורים.

זכויות אדם וזכויות חברתיות

איסור אפליה מחמת גיל

איסור על אפליה מחמת גיל בהספקת מוצר או שירות ציבורי, במתן הכניסה למקום ציבורי או במתן שירות במקום הציבורי וקביעה שאפליית חולה מטעמי גיל הנה עבירת קנס וגם עוולה אזרחית. קודם עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ אורית סטרוק.

איסור גביית תשלום בכניסה לגנים ציבוריים

תיקון לפקודת העיריות, האוסר על הרשויות המקומיות לגבות תשלום בכניסה לגנים ציבוריים.

איסור עיקול דמי הליווי לעיוורים

דמי הליווי, המאפשרים לעיוורים לשלם עבור עזרה הנדרשת לניידות בסיסית (למשל: לקנות בסופר) ולהשתלבות בחברה, יהיו מעתה מוגנים מפני כל סוגי העיקולים. מאחר וחלק ניכר מאוכלוסיית העיוורים בישראל חיים מתחת לקו העוני רבים מהם סובלים מעיקולים על חשבונותיהם בשל חובות.

ביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל

חוק זה מבטל את המאסר כאמצעי לגביית חובות בהוצאה לפועל, פרט למאסר בשל חוב מזונות. לצד זאת, החוק מגדיל את אמצעי הגביה שעומדים לרשות הזוכה. קודם עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ מרב מיכאלי.

הגבלות על נשיאת נשק וקבלת רישיון נשק

חוק זה נותן את הדעת לא רק לכשירותו הרפואית של מבקש רישיון הנשק אלא גם לכשירותו הנפשית, ומתנה חידוש רישיון נשיאת נשק באישור פסיכולוג לעניין כשרותו הנפשית של המבקש. כמו כן, ההצעה קובעת שלמבקש אסור שיהיה רישום פלילי בעבירות המנויות לעיל, שעניינן אלימות, החל מתקיפת עובד ציבור, המשך באינוס וכלה ברצח. קודם יחד עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ דוד צור.

החוק להקמת קרן מרווחי הגז לטובת מטרות חברתיות

הצד המשלים למאבק העיקש שניהלנו על חלקו של הציבור מהכנסות  הגז ומשאבי הטבע בכלל. החוק הזה מבטיח שההכנסות הגז לא ייבלעו בבור הכללי של תקציב המדינה, אלא יושקעו באמת במטרות חברתיות.

זכאות לתגמול לניצולי שואה שעלו לארץ לאחר שנת 1953

החוק מתקן את העוול שנגרם עד היום לניצולי שואה כך שמבטל את האפליה לגבי מי שעלה אחרי שנת 1953. הצעת חוק פרטית שקידמנו באמצעות השדולה למען ניצולי השואה, אשר דב חנין הוא יו”ר משותף שלה, אומצה ע”י הממשלה והפכה לחוק.

זכות לנוכחות מלווה בטיפול רפואי

החוק מעגן זכות זו בחקיקה, כך שברירת המחדל תהיה שעומדת לרשות המטופל הזכות לנוכחות מלווה במהלך הטיפול הרפואי, ובכך יסייע למטופל ולהנגיש בלא מעט מקרים את השפה והשירות הרפואי המתקבל. קודם עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ פנינה תמנו-שטה.

חוק הטבות לניצולי שואה

מרחיב את ההטבות הניתנות לניצולי שואה יוצאי מחנות ריכוז וגטאות. קודם עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ חיים כץ.

חוק הכניסה לישראל (הארכת רישיון לעובד זר בתחום הסיעוד)

מאפשר, בנסיבות מסוימות, המשך שהייה בישראל למטפלים סיעודיים בתום תקופת הרישיון שלהם.

חוק המעביר כספים ורכוש של נספי שואה שלא אותרו לסיוע לניצולי שואה הזקוקים לכך

קודם יחד עם ח”כ מירב מיכאלי.

חוק הרשויות המקומיות (ביטול איחוד המועצות המקומיות באקה אל גרבייה וג’ת)

חוק השאלת ספרי לימוד

התיקון קובע כי כל בית ספר יהיה חייב להפעיל תכנית השאלת ספרי לימוד. קודם עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ עמרם מצנע.

חוק זכויות נפגעי עבירה

מעגן את מעמד נפגעי עבירת הפקרה לאחר תאונה בדיונים על הסדרי טיעון עם העבריינים.

חוק חובת פרסום תקציב התכנון והבניה וחובת הביקורת עליו

מטרת החוק להגביר את השמירה על עקרון החוקיות, המנהל התקין וטוהר המידות, היעילות והחיסכון בפעולת ועדות התכנון והבניה המקומיות ולהגביר את שקיפות פעולותיהן.
בחלקו הראשון קבע החוק כי ימונה מבקר פנימי לכל ועדה מקומית לתכנון ובניה.

בחלקו השני של החוק נקבע כי תמצית התקציב המאושר של ועדות מקומיות יפורסם הן ברשומות והן באתרי האינטרנט. זאת כדי להגביר את השקיפות בעבודתן של הוועדות המקומיות ולהביא לידיעת הציבור מידע על הפעילות הכספית המתבצעת בהן.

חוק מניעת רישום פלילי של עבירות צבאיות

כגון סירוב פקודה או היעדרות משירות. בדצמבר 2010 עברה הצעה זו יחד עם הצעה דומה של ח”כ מירי רגב בקריאה טרומית והועברה לדיון בועדת החוץ והבטחון‏.

חוק קידום התחרות בענף המזון

ין היתר באמצעות מניעת ריכוזיות גיאוגרפית והגברת התחרות האזורית, ובאמצעות הטלת חובה על קמעונאי גדול לפרסם באינטרנט את מחירי המצרכים שהוא מוכר בכל חנות מחנויותיו, באופן שיאפשר השוואה עדכנית שוטפת של מחירי סל המצרכים. קודם יחד עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ נחמן שי.

חוק תנאי כליאה הולמים לאסירים

הצעת החוק מבטיחה תנאי כליאה השומרים על הכבוד והבריאות, טיפול רפואי, השגחה נדרשת, מיטה, מזרון, שמיכות, ארון, מזון מתאים ובריא, אוורור ואור בתא, וטיול יומי באוויר הפתוח. החוק חל על כלל האסירים בלי אבחנה, כולל האסירים הביטחוניים.

חישוב מס נפרד לבני זוג בעסק משותף

החוק מחליף את ההסדר הקיים הקובע שניתן לבקש חישוב מס נפרד לבני זוג רק במצבים שבהם אין תלות בין מקורות ההכנסה שלהם, באופן שבו יתאפשר חישוב מס נפרד לבני זוג שקיימת תלות בין מקורות ההכנסה שלהם. קודם עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ משה גפני.

ייצוג משפטי בדיונים בעניין החזקת אסירים בבידוד

חובת הייצוג, שעוגנה עכשיו בחוק, תתרום לצמצום הבידוד למצבים חיוניים באמת.

סיפוק מענה טלפוני אנושי תוך 3 דקות

חוק המחייב חברות המפעילות מוקדים טלפוניים לספק מענה אנושי תוך 3 דקות מרגע ההתקשרות. קודם עם קבוצת ח”כים בראשות איתן כבל.

פטור מארנונה למסגרות לשיקום, להכשרה או לתעסוקה של אנשים עם מוגבלויות

צמצום חובת חבישת קסדה ברכיבה באופניים

החוק מצמצם במידה ניכרת את החוק מהכנסת ה-17, שקבע שנסיעה באופניים ללא קסדה הינה עבירה פלילית. לפי החוק תוגבל החובה רק לנסיעה אתגרית וספורטיבית מחוץ לעיר וכן לילדים ובני נוער.

תיקון לחוק זכויות החולה

הוספת אחות מוסמכת לועדת האתיקה המוקמת ע”פ חוק זכויות החולה. קודם עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ שולי מועלם-רפאלי.

תיקון לחוק נכי רדיפות הנאצים

מרחיב את ההטבות הניתנות לנכים אלה. קודם עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ דוד צור.

תיקון פקודת התעבורה (חובת מסירת מידע בגין משכון כלי רכב)

קובע כי בעת העברת בעלות על רכב ייבדק באופן אוטומטי מידע בדבר קיומו של משכון על הרכב.

זכויות נשים

גמלת הבטחת הכנסה לאישה במקלט לנשים מוכות

שהות במקלט לנשים מוכות לא יכול לשמש אליבי למדינה להתנער מאחריות.  נשים השוהות במקלטים לנשים מוכות זקוקות יותר מכל להבטחת הכנסה מאחר ואין להן מקור פרנסה אחר והן מגיעות למקלט חסרות כל.

הארכת חופשת הלידה ל-14 שבועות

הבטחת תשלום מזונות גם לאישה שביקרה בחו”ל

החוק החדש קובע כי לא ניתן יהיה למנוע דמי מזונות מהביטוח הלאומי לנשים היוצאות לחו”ל.

העלאת גובה הפיצוי בגין הטרדה מינית

קודם יחד עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ מיכל רוזין.

העלאת גיל הנישואין ל-18

חוק איסור פרסום שירותי זנות

המתמודד עם המנגנון הכלכלי שביסודה של תעשיית הזנות.

חוק מניעת העלאת גיל הפרישה לנשים

החוק מבטל את ההעלאה האוטומטית של גיל הפרישה כפי שנקבע בחוק לפני כן.

מענק הסתגלות לנשים ביציאה ממקלט לנשים מוכות

כיום נשים אשר עוזבות מקלט בו הן שהו עקב חשש לחייהן וחיי ילדיהן לא יכולות לחזור לביתן, ולכן הצעת החוק תעניק להן את הזכות למענק הסתגלות להן ולילדיהן.  הצעת חוק זו מצטרפת להצעת חוק נוספת שלי ושל ח”כ גלאון אשר עברה בקריאה שנייה ושלישית, ואשר מאפשרת לאישה במקלט לנשים מוכות לקבל גמלת הבטחת הכנסה.

שריון מקום לנשים ברשימות לרשויות המקומיות

עוד צעד לפירוק חסמי הכניסה המונעים מנשים להשתלב בעמדות מובילות בשלטון המקומי ובפוליטיקה בכלל. החוק קודם בשת”פ עם חה”כ יפעת קריב, עליזה לביא וחנין זועבי.

תיקון חוק שכר שווה לעובדת ולעובד

הטלת חובה על מעסיקים ציבוריים לאסוף ולפרסם נתוני שכר לפי מין כדרך להתמודד עם פערי השכר המגדריים הקיימים אצלנו. קודם עם קבוצת ח”כים בהובלת ח”כ עליזה לביא.

תיקון לחוק למניעת הטרדה מינית

תיקון המגדיר עבירה של הטרדה מינית בידי בעל תפקיד ציבורי, גם כשאין התנגדות פעילה של המוטרד/ת בגלל ההיררכיה, התלות והמרות בסיטואציה. קודם יחד עם ח”כ מיכל רוזין.

הגנת ילדים

איסור מכירת סיגריות באמצעות מכונות אוטומטיות

החוק נועד לצמצם את הנגישות של סיגריות ומוצרי עישון עבור בני נוער.

חוק איסור מכירת כרטיסי הגרלה לקטינים

החוק בא למנוע מכירה של כרטיסי הגרלה למי שטרם מלאו לו 18 שנים, כדי להגן על קטינים מהתמכרות להימורים ומבזבוז של כסף רב.

חוק המבטל אפליה לרעה של יתומים חרדים

חוק המשווה את זכויותיהם של יתומים חרדים ליתומים אחרים ומאפשר להם לקבל את קיצבת השארים מהביטוח הלאומי עד גיל 20. קודם יחד עם ח”כ ניסים זאב.

חוק הרשויות המקומיות (ייחוד כספי הקצבות למוסדות חינוך)

החוק אוסר עיקול כספי רשות מקומית המיועדים לחינוך.

חוק להארכת פעילותה של הקרן לילדים ונוער בסיכון

הקרן לילדים ונוער בסיכון הוקמה במקורה כאמצעי להתמודד עם התרחבות העוני, המצוקה והבעיות החברתיות בקרב ילדים ונוער עם הקיצוץ הגדול בקצבאות הילדים. במהלך השנים הקרן פיתחה מגוון של פעילויות של עזרה לילדים ונוער בסיכון ופעילותה זוכה לשבחים מכל עבר. הקרן הוקמה בראשיתה מתוקף הוראת שעה בלבד שתוכננה לפוג בסוף שנת 2007. החוק האריך את פעילות הקרן בשנה.

חוק מסירת מידע להורה

מעגן את זכות שני הורים החיים בנפרד לקבל מידע לגבי ילדיהם.

תיקון לחוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול) – (הליכים חלופיים)

במקום לשלוח נערים לכלא ולהכשיר עברייני עתיד – החוק מייצר מערכת של הליכים חלופיים, במסגרתם הם מקבלים אחריות למעשיהם ומעורבים בפעולות תיקון במעגלים שונים. ניסיון עולמי מלמד שזה צודק יותר וגם יעיל יותר.

סביבה ובריאות

חוק אוויר נקי

זהו חוק שאושר לקריאה ראשונה בכנסת ה-16 וגובש מחדש בכנסת ה-17 תוך מעורבות פעילה של ח”כ חנין. זהו חוק מקיף המסדיר, לראשונה בישראל, באופן כולל את שאלת פליטת המזהמים לאוויר, תוך הידוק הטבעת סביב התעשייה המזהמת.

חוק איסור נהיגה בחופים

החוק קובע איסורים ברורים והגדרות לנהיגה בחופים, מחדד את הענישה ומייצר מנגנוני אכיפה אפקטיביים ומודרניים לאיסור הנהיגה בחופים.

חוק האכיפה הסביבתית

מקנה לפקחי המשרד להגנת הסביבה סמכויות רחבות של חיפוש וחקירה. לראשונה מכפיף את מערכות הביטחון השונות לאכיפה אזרחית.

חוק האכיפה הסביבתית (רשויות מקומיות)

ההצעה מעניקה לרשויות המקומיות סמכויות אכיפה של חוקים סביבתיים ובכך משיגה בו זמנית מטרה סביבתית חשובה (הגברת האכיפה של חוקים סביבתיים), ומטרה חברתית חשובה (הזרמת כספי קנסות ממזהמים סביבתיים הישר לקופותיהן של הרשויות שתושביהן הם הנפגעים העיקריים מן הזיהום).

חוק ההגנה על הכנרת

חוק אשר מחיל גם על חופי הכנרת את הוראות חוק שמירת הסביבה החופית, ומקים רשות (איגוד ערים כנרת) שתפעל להגנת הכנרת וחופיה.

חוק ההגנה על חופי מפרץ אילת

החוק מחיל לראשונה את חוק שמירת הסביבה החופית, החל על חופי הים התיכון, גם על מפרץ אילת.

חוק המזהם משלם

חוק רוחבי המעדכן ומתקן את כלל החוקים הסביבתיים בישראל. החוק כולל מנגנונים מתקדמים של ענישה כלכלית – מנהלית ופלילית – נגד מזהמים. החוק מחמיר את הענישה על גורמים המזהמים ללא רישיון וקובע מנגנון גבייה גם מגורמים המזהמים בהתאם לחוק. מנגנון זה אמור לתמרץ מפעלים לעבור לטכנולוגיות נקיות יותר.

חוק הפיקדון החדש

החוק מטיל אחריות ישירה על היצרנים על בסיס עיקרון “המזהם משלם”.

חוק הרשות הלאומית לפינוי מוקשים

החוק מקים רשות שתפעל לפינויים וסילוקם של מאות שדות מוקשים הפזורים בארץ.

חוק השקיפות הסביבתית – חובת דיווח על פליטת חומרים מזהמים

חוק הדורש שקיפות בכל הנוגע לפליטות של חומרים מזהמים לסביבה, מטיל על מפעלים חובות דיווח מפורטות, מקים מרשם של חומרים מזהמים שנפלטו ומחייב את פרסום הנתונים לידיעת הציבור.  הניסיון מלמד שחובות דיווח סביבתיות משנות התנהגות של מפעלים מזהמים.  שקיפות סביבתית היא כלי דמוקרטי ומכשיר מרכזי לגיוס הציבור לפעולה נגד זיהומים ומזהמים.  התחמקות מדיווח תהיה עבירה פלילית ותגרור גם עיצומים כספיים מנהליים בשיעורים ניכרים.

חוק התייעלות אנרגיה במבני ציבור

קובע מנגנון מקיף להפחתת השימושים באנרגיה במערכת הציבורית. בין היתר, כל מוסד ציבורי מחויב לתכנית מוגדרת של הפחתה בצריכת אנרגיה. כמו כן כולל שורה של אמצעים לחיסכון באנרגיה לרבות התקנה של נורות חסכניות, החלפת ציוד חשמלי ונוהל להפעלתו החסכונית.

חוק חובת התקנת אביזרים חוסכי מים במבני ציבור

מחייב התקנת אביזרים חוסכי מים, ובכלל זה חסכמים, בכל המבנים הציבוריים, וזאת כדי לחסוך מים.

חוק לצמצום זיהום האוויר מתחבורה (תיקון 84 לפקודת התעבורה)

החוק יוצר הסדר ברור בחלוקת הסמכויות בין הממשלה והשלטון המקומי ומסיים את המצב הקשה בו כל אחד משני הצדדים היה יכול לשתק יוזמות של הצד האחר. התיקון מחייב את הרשות המקומית לפעול להפחתת זיהום האוויר מתחבורה בכל מצב בו יש רמה גבוהה של זיהום באוויר.

חוק מחזור פסולת אלקטרונית

פסולת אלקטרונית עלולה לגרום לזיהומי קרקע ומי תהום.  במרכז החוק העיקרון החברתי החשוב של המזהם – משלם. החוק מרחיב את עקרון אחריות היצרן לטיפול בפסולת כזו ולהפחתתה וקובע מנגנון להסדרת האיסוף והמחזור של מכשירים שנקנו.

חוק פטור מארנונה לבתי ספר שדה

החוק מסייע למוסדות החינוכיים הסביבתיים.

הגנת בעלי חיים

חוק איסור ייבוא מוצרי קוסמטיקה וחומרי ניקוי שנוסו על בעלי חיים

החוק אוסר ייבוא לארץ של מוצרי קוסמטיקה ניקיון, שאינם לצרכי בריאות, וחומרי ניקוי שתהליך ייצורם היה כרוך בניסויים בבעלי חיים.

חוק איסור עקירת ציפורני חתולים שלא למטרות רפואיות

עקירת הציפורניים עליה אוסר החוק מתבצעת לרוב עקב רצונם של בעלי חתולים להגן על הריהוט הביתי. זהו ניתוח בלתי הפיך, הגורם לכאב רב לחיה.

חוק עיקור/סירוס כלבים

מטרת החוק היא להתמודד באופן אנושי עם תופעת אלפי הכלבים משוטטים שמומתים מדי שנה בייסורים או חווים התעללות קשה. ע”פ החוק, מי שיעביר את כלבו סירוס או עיקור יחזיר בתוך שנתיים את ההשקעה בזכות ההנחה שיקבל על האגרה.

תיקון לחוק צער בעלי-חיים (כלים חדשים לאכיפת החוק)

החוק החדש מאפשר למפקחים ממשלתיים להיכנס לכל מקום (למעט מקום מגורים) כדי לבצע ביקורות ולוודא שהוראות החוק מתקיימות. החוק מוסיף סמכות לדרוש מסמכים, לעשות מדידות, לקחת דגימות ועוד. סמכויות הפיקוח והאכיפה שנוסחו לפני שני עשורים הוחלפו בהוראות מודרניות המתאימות למאה העשרים ואחת. נעשו גם שיפורים בהוראה המאפשרת לארגונים להגנת בעלי-חיים לבקש צווי מניעה נגד התעללות. תנו לחיות לחיות ליוותה את הצעת החוק והוא קודם יחד עם ח”כ איתן כבל.

דמוקרטיה ושקיפות

החלת חוק חופש המידע וחובות השקיפות על אגודות ספורט

קודם יחד עם ח”כ יריב לוין.

שקיפות בהחלטות רשות המקרקעין

מחייב את רשות המקרקעין, אשר חולשת על יותר מ-90% מהקרקעות במדינה, לפרסם את כל החלטותיה באופן מיידי באינטרנט. זאת על מנת למנוע אפשרות לשחיתויות, אפליה, והעדפות מקורבים ובעלי הון. לפני החקיקה רק 51 מתוך 1800 החלטות הנהלה של הרשות פורסמו.

זכויות להט"ב

איסור על אפליה על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית במערכות החינוך

הכללת איסור על אפליה בגין נטייה מינית, הורות או הריון בשירות התעסוקה

חוק מרחיב את איסורי האפליה הקיימים בשירות התעסוקה. החוק קודם ביחד עם שדולת הנשים.