אם לא ניתן לקרוא את העלון נא להקיש כאן - If you can't read it Click here

ניוזלטר חד"ש 2/2/2017

הפגנה יהודית ערבית - הם הורסים אנחנו בונים 

ממשלת הימין של נתניהו, ליברמן, בנט, וארדן החליטה להציב את הציבור הערבי על הכוונת. נתניהו היה צריך להסיח את דעתו של הציבור מהשמפניה והסיגרים שקיבל מבעלי הון, ומהעסקאות המלוכלכות שלו עם נוני מוזס, שחשפו את מה שמתחבא מאחורי 'הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון'. ומה קל יותר מלעורר הסתה גזענית כלפי הערבים? אז הוא הכריז בשבועות האחרונים מלחמה על הבתים של הציבור הערבי – כדי לפייס את מתנחלי עמונה מצד אחד, ולעורר מתח ושנאה בין יהודים וערבים מצד שני. כך החקירות נדחקות לשולי החדשות.

הממשלה הזו חיה על גזענות, כי אין לה משהו אחר להציע לישראלים. בניצוחו של ארדן, ובגיבויו של נתניהו וממשלתו, הופצו שקרים על ההרוג יעקוב מוסא אבו אל-קיעאן, שקשרו אותו לדאעש וכינו אותו 'מחבל'. עתה ידוע כי האשמים במותו של אבו אל-קיעאן, ובמותו של השוטר ארז עמדי לוי, הם השוטרים, שהסתערו על האנשים שבתיהם עמדו בפני הריסה בנשק שלוף. ארדן ושוטריו גם הפיצו שקרים על פציעתו של יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, שנורה בראשו וגבו בכדורי ספוג, אבל לטענת המשטרה נפגע מאבנים של מפגינים.

הפינוי האלים והקטלני באום אל-חיראן הוא המשך לרשימה ארוכה של פעולות הממשלה הנוכחית נגד אזרחיה: הריסות הבתים בקלנסווה, מסע ההסתה השקרי כלפי הציבור הערבי סביב גל השריפות בנובמבר, נאום ההסתה של נתניהו אחרי הירי בדיזינגוף, וקריאתו בבחירות לעצירת הערבים שנוהרים לקלפיות.

השקרים הם השיטה של הממשלה הגזענית להסית את הציבור היהודי נגד הציבור הערבי, ולהסתיר את העובדה שהממשלה הזו לא מובילה אותנו לשום מקום. זוהי ממשלה של כיבוש, עוני, ואלימות מתמשכת. ממשלה שנלחמת באזרחיה.

מול ההסתה הזו אנחנו מוכרחים לשלב כוחות, יהודים וערבים, ולדרוש סוף להריסות הבתים. לדרוש ממשלה שרואה באזרחים הערבים שותפים שווים במדינה, ולא אויבים. לדרוש ממשלה שעובדת עבור האזרחים כולם, יהודים וערבים, כשווים.

במוצ"ש הקרוב נצא להפגין יחד בתל אביב, יהודים וערבים, נגד הממשלה הזו ולמען חברה שוויונית.

4.2.2017, כיכר מגן דוד (קינג ג'ורג' פינת אלנבי), 19:30 

לאירוע בפייסבוק

להרשמה להסעות מכל הארץ

 

 

 

 

לעדכון כתובת או הסרתה info@hadash.org.il