restbet restbet tv restbet giriş restbet restbet güncel restbet giriş restbet restbet giriş restizle betpas betpas giriş pasizle betpas betpas giriş pasizle iskambil oyunları rulet nasıl oynanır blackjack nasıl oynanır evden eve nakliyat malatya rent a car malatya rent a car parça eşya taşıma evden eve nakliye şehirler arası nakliyat ofis taşıma sex shop istanbul sex shop ataşehir sex shop eşya depolama uluslararası nakliyat ev depolama nakliyat eşya depolama tuzla eşya depolama eşya depolama fiyatları depolama istanbul eşya depolama şirketi ofis taşıma bostancı nakliyat üsküdar nakliyat şehirler arası nakliyat şehirler arası nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat

חד״ש ומק״י מוקיעות את מרחץ הדמים בסוריה, תומכות במאבק לדמוק’ ומתנגדות להתערבות זרה

בגנות ההרג, הדיכוי ורדיפת המוני העם בסוריה; לצד התנועה העממית הנאבקת למען החופש, הדמוקרטיה והצדק החברתי

26 באוקטובר 2011

צפו בנאום יו”ר חד”ש מוחמד ברכה בכנסת: “אדם הוא אדם, וטבח הוא טבח”

מתוך החלטות המושב ה-14 של הוועד המרכזי של מק”י, יולי 2011. פורסם ביומון “אלאתיחאד”, בעיתון “זו הדרך” ובאתר מק”י (לקריאה באתר חד”ש בשפה הערבית):

הוועד המרכזי של מק”י חוזר ומביע את עמדתו החד-משמעית בגנות ההרג, הדיכוי ורדיפת המוני העם בסוריה, אשר נאבקים למען החופש, הדמוקרטיה והצדק החברתי. הדרישות העממיות הן דרישות לגיטימיות וצודקות.

אנו דוחים בצורה נחרצת כל ניסיון של ארצות-הברית, ישראל ובעלי בריתן להתערב בסוריה בטענה, שהם לצד העם ונגד המשטר. ארה”ב ובעלי בריתה מעולם לא התערבו בשום מקום בעולם למען האינטרסים של העמים; הם מתערבים רק למען האינטרסים של התאגידים ולביסוס ההגמוניה האימפריאליסטית.

משטר שהורג בבני עמו, הנאבקים בדרכי שלום, אינו יכול להיות מתקדם ואינו יכול לטעון לשום לגיטימיות. עמדתנו ברורה: אנו לצד התנועה העממית, אשר נאבקת למען דמוקרטיה, צדק חברתי וחירויות האזרח, ואשר דוחה כל התערבות זרה בעניין הסורי ואת התלות באימפריאליזם, ונאבקת נגד הכיבוש הישראלי.

קולות שיצאו ממפגשי האופוזיציה הסורית, אשר התקיימו בתורכיה ובצרפת, וכן במהלך הביקור של שגריר ארה”ב בעיר חמה, ואשר הזמינו התערבות זרה, אינם מבטאים את האינטרס האמיתי של העם בסוריה ומנוגדות לרוח הדרישות הלגיטימיות של ההמונים. אנו מגנים את העמדות של חוגים שונים, גם במשטר וגם באופוזיציה, אשר דוחפים לפתור את השאלה העממית הסורית באמצעות הבנות עם ארה”ב ובעלות בריתה ותלות בהן.

אנו קוראים להפסיק לאלתר את מרחץ הדמים בסוריה ולבסס משטר דמוקרטי, החותר לצדק חברתי, והדבק בעצמאות סוריה ובאחדותה הלאומית והגיאוגרפית. אנו דוחים כל ניסיון לפלג את העם הערבי הסורי על רקע עדתי, דתי או אחר.

אנו רוחשים אמון רב לעם הערבי הסורי, אשר נושא מורשה מפוארת של התנגדות לקולוניאליזם ולכיבוש, ואשר ממלא תפקיד בולט בפיתוח התרבות המתקדמת והנאורות. אנו משוכנעים, כי העם הסורי לא יאפשר לסלף את רצונו ואת מאבקו, ולא יאפשר להפוך את ארצו לחממה של המערב.

אנו קוראים לכל מרכיבי החברה והעם בסוריה להגיע לדמוקרטיזציה מלאה ולהשיג הפסקה מיידית של שפיכות הדמים, המתבצעת בידי המשטר נגד מפגינים, הנאבקים בדרכי שלום למען זכויותיהם.

ארבע הערות בעניין סוריה / ח”כ דב חנין

מכתב ששלח מזכ”ל חד”ש, עו”ד אימן עודה, לערוץ 2 בעקבות הוצאת לשון הרע

קיימת אפשרות שלישית, למרות המחיר / עאידה תומא-סלימאן

אי-אפשר להשיג אמון של עם בירי באזרחים / ריאיון עם מוחמד נפאע

מתוך החלטות המושב ה-17 של ועד מק”י, מסוף ינואר 2012:
המערכה הפנימית בסוריה, הנמשכת כבר ששה חודשים, מדרדרת למלחמת אזרחים הרת אסון. הוועד המרכזי מתריע מפני האסון, שתמיט התערבות צבאית אימפריאליסטית – ישירה או בלתי ישירה – בסוריה. התערבות זו נעשית בוטה יותר במישורים הכלכלי, הצבאי והמדיני.

הירתמותן של הליגה הערבית ושל תורכיה לעגלתם של הממשל האמריקאי, של נאט”ו ושל ממשלת ישראל, נוגדת את האינטרסים של העם הסורי. היא אינה באה לשרת עקרונות של דמוקרטיה, צדק חברתי ועצמאות אמיתית, אלא לאלץ את סוריה להיות תחת ההגמוניה האמריקאית והמערבית.

הניסיון של עיראק, אפגניסטן ולוב לימד, כי ארצות-הברית וברית נאט”ו מעודדות משטרי דיכוי, המשרתים את צורכי ההגמוניה שלהן באזור. אנו תומכים בדרישות הלגיטימיות של בני העם הסורי, הנאבקים נגד הדיכוי וסתימת הפיות ולמען חירויות דמוקרטיות וקידמה חברתית, והמתנגדים להתערבות זרה בענייניה הפנימיים של מולדתם. את המטרות האלה מבטאים חלקים משמעותיים ביותר באופוזיציה הפטריוטית ובקרב פעילי התנועה העממית בסוריה.

לעומתם, יש חוגים באופוזיציה הסורית, שרוב הנהגתם נמצאת מחוץ לסוריה, אשר משרתים אינטרסים זרים וקוראים להתערבות זרה בענייני ארצם. חוגים אלה מנהלים מערכה מזוינת בתמיכת תורכיה ובמימון מדינות הנפט, ובתמיכת המערב, משתמשים בסיסמאות פלגניות, ודוחים כל יוזמה לניהול דיאלוג, שיחסוך בחיי אדם.

הוועד המרכזי מדגיש, כי נוכח הדם שנשפך בסוריה, האינטרס של העם הסורי הוא, שהמשטר הקיים יפסיק את הדיכוי של המחאה העממית הלגיטימית ושל חופש הביטוי, את הירי באזרחים, ואת השימוש בתשובות כוחניות-צבאיות לשאלות חברתיות ופוליטיות פנימיות.

כדי לממש בסוריה שינויים דמוקרטיים, אותם הבטיח המשטר, תוך קביעת לוחות זמנים למימושם, נחוץ דיאלוג פנימי ולא מאבק אלים. הפסקה מיידית של שפיכות הדמים ודמוקרטיזציה הם הערובה לשמירת אחדותה הלאומית והטריטוריאלית של סוריה ולסיפוק זכויותיהם של בני העם בסוריה, ולהגנה עליה מפני התערבות מבחוץ.

הוועד המרכזי מביע את תמיכתו בהצהרה של כינוס המפלגות הקומוניסטיות והפועליות, שנערך בדצמבר 2011 באתונה, ורואה בה בסיס משותף למערכה למען השלום, הדמוקרטיה וזכויות העובדים והעמים.

מתוך החלטות הלשכה הפוליטית של מק”י, ה-24 בספטמבר 2012:
הלשכה הפוליטית מביעה את תקוותה שהעם הסורי יסיים את המשבר ויפסיק את שפיכות הדמים. העקרונות וההחלטות החיוביות של ועידת האופוזיציה הפטריוטית שהתקיימה לאחרונה בדמשק, קובעות כי כל שינוי בסוריה יכול להיות מושג רק על בסיס תהליך פוליטי ובדרכי שלום. צו השעה בסוריה הוא לעצור את שפיכות הדמים.

ההחלטות קוראות, בין היתר, לשינוי דמוקרטי עמוק בסוריה, ומביעות תמיכה בבניית משטר דמוקרטי וחילוני, חף מעדתיות ומקנאות דתית. ועידת האופוזיציה הפטריוטית עמדה על עקרון שלמותה הטריטוריאלית של סוריה, לרבות סיום הכיבוש הישראלי בגולן, והביעה התנגדות נחרצת לכל צורות ההתערבות הזרה בענייניה הפנימיים של המדינה.

עוד קראה ועידת האופוזיציה הסורית להשיב לצבא הסורי את תפקידו ההגנתי, כשומר על גבולות המדינה מפני המדיניות התוקפנית של ישראל, של הריאקציה הערבית ושל האימפריאליזם האמריקאי.

ח”כ דב חנין על האירועים הקשים בסוריה: שלטון לאומי אינו מדכא, שלטון עממי לא יורה בבני עמו

סוריה בין טבח אזרחים לבחישה מבחוץ / תמר גוז’נסקי

חירות לעם הסורי – לעצור את התוקפנות האימפריאליסטית בסוריה / פאתן ע’טאס (מאמר בשפה הערבית)

אם התרנגולת קוראת כמו תרנגול המצב אינו מבשר טובות / מוחמד נפאע (מאמר בשפה הערבית)